Z R6 „Aether” jadą walczyć o zwycięstwo

fot. Radio Rodzina

W piątek, o godzinie 12:00 studenci z koła naukowego PWR in Space zaprezentowali nową, zbudowaną przez siebie rakietę sondującą R6 „Aether”. Rakieta ma modułową konstrukcję, silnik hybrydowy i niemal 4 metry wysokości!

Prezentacja rakiety sondującej R6 „Aether” odbyła się w Strefie Kultury Studenckiej. Podczas wydarzenia studenci podsumowali poprzedni rok i działanie poprzedniej, zbudowanej przez siebie rakiety, a także przybliżyli budowę i działanie najnowszej.

Ten dzień był zwieńczeniem długiej pracy, która trwała prawie cały rok. Nic więc dziwnego, że całemu zespołowi towarzyszyły wielkie emocje, o których mówi Konrad Śródziński, czyli kierownik projektu.

Paweł Schorzewski – lider działu elektroniki i software’ów opowiedział nam co zobaczyliśmy dziś na scenie.

Nieco o zaprezentowanej konstrukcji opowiedział Marcin Kanakszczuk, czyli członek koła naukowego PWR in Space, który działa dziale silników i marketingu.

W nowym projekcie studenci wprowadzili nieco zmian, o których opowiada Konrad Śródziński.

Z kolei prezes koła naukowego PWR in Space – Michał Kos przybliżył trwający prawie rok proces tworzenia rakiety.

Z zaprezentowaną rakietą R6 „Aether” studenci z Politechniki już niedługo powalczą o zwycięstwo na międzynarodowych zawodach Spaceport America Cup w USA. O tym jak wyglądają te zawody mówi Marcin Kanakszczuk.

O co walczyć będą w Stanach zapytaliśmy prezesa koła naukowego – Michała Kosa.

Do startu zawodów pozostał już niecały miesiąc. Studenci dopięli już niemal wszystko na ostatni guzik, pozostały im już tylko ostatnie przygotowania, o których powiedział nam Konrad Śródziński.

Jak podkreśla Paweł Schorzewski – studenci mogą liczyć na wsparcie swojej uczelni, czyli Politechniki Wrocławskiej.

Zdjęcia z prezentacji rakiety R6 „Aether” znajdziecie poniżej. Natomiast filmik z odsłonięciem rakiety znajdziecie tutaj.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content