List J.E. Arcybiskupa Józefa Kupnego na rozpoczęcie Synodu

Fot. synodwroclaw.pl

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 19 maja 2024 r. nastąpi otwarcie etapu synodalnego w Archidiecezji Wrocławskiej. Wydarzenie zwołał metropolita wrocławski, ks. Abp Józef Kupny w celu nawrócenia i odnowy życia Kościoła.

Przez ostatnie miesiące w parafiach, dekanatach, wspólnotach naszej diecezji odbywały się intensywne spotkania zespołów presynodalnych. Miały one wstępnie rozeznać sytuację oraz potrzeby lokalnych wspólnot Kościoła katolickiego. W spotkaniach brały udział osoby duchowne, księża, proboszczowie, osoby zakonne oraz świeccy zaangażowani w życie Kościoła. Efekty prac i spotkań zebrano w postaci syntez nadesłanych w kwietniu br. do Sekretariatu Synodu.

Wszystko po to, by duchowo i modlitewnie przygotować się do właściwych prac synodalnych. Proces ten zapoczątkuje otwarcie Synodu Archidiecezji Wrocławskiej w niedzielę 19 maja br. w Kościele NMP na Piasku. W dalszych etapach abp Kupny powoła komisje synodalne, które będą odpowiadać za konkretne drogi odnowy życia lokalnego Kościoła. Komisje będą natomiast wspierane przez zespoły synodalne w parafiach, utworzone po 19 maja.

Metropolita Wrocławski zaprasza wiernych do włączenia się w działania, modlitwę za Synod oraz do uczestniczenia we wspólnym świętowaniu.

Fot. mat. organizatora

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content