Wrocławskie Inwestycje: Infrastruktura pod tramwaj na Jagodno będzie wybudowana

fot. Radio Rodzina

Trwają ostatnie prace związane z przebudową ul. Pomorskiej i pl. Staszica. Już 1 czerwca inwestycja zostanie oddana do użytku kierowcom, a tramwaje pojawią się tam nieco później. Zajrzymy również Jagodno, gdzie powstaje powstaje buspas, a docelowo projektowana jest Trasa Autobusowo-Tramwajowa.

Przy ul. Pomorskiej i na pl. Staszica są już pierwsze odcinki nowej drogi dla rowerów – już w masie bitumicznej! Przy parku Staszica – ze względu na ochronę drzew – kładziony jest beton jamisty. Mieszkańcy dojeżdżający do pracy lub domu przez Nadodrze, Kleczków, musieli liczyć się w ostatnim czasie z objazdami. Już wkrótce to się zmieni.

Trasa TAT na Jagodno to kolejna inwestycja we Wrocławiu, która została podzielona na wieloetapowe zadania. Buspas już realnie powstaje. Miasto zapowiada ogłoszenie przetargu na przełomie maja/czerwca, by wyłonić projektanta trasy TAT w związku z wytycznymi Ministerstwa Infrastruktury pozwalającymi na przecięcie się torów tramwajowych z kolejowymi. Sprawdzamy, co dzieje się teraz na ul. Bardzkiej czy Buforowej!

Emisja programu 30 kwietnia o godz. 16:10.

W studiu jest Bartosz Nowak ze spółki Wrocławskie Inwestycje, który przybliża nam szczegóły.

Cz. 1.

Cz. 2.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content