Prezes Portu Lotniczego Wrocław: W ciągu kilku lat zwiększymy przepustowość naszego lotniska do 8 mln pasażerów

fot. Radio Rodzina

W czwartek 25 kwietnia br. odbyło się nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy Portu Lotniczego Wrocław. Podjęto jednogłośnie decyzję o zaakceptowaniu wieloletniego Planu Inwestycyjnego, co oznacza zielone światło na rozbudowę wrocławskiego lotniska.

– W rozwoju naszego lotniska były dwie historyczne decyzje. Pierwszą była ta o budowie nowego terminala na Euro 2012. Obecnie wyczerpuje on swoją przepustowość. Ta wczorajsza decyzja powoduje, że w przeciągu 5-6 lat nasze lotnisko zwiększy swoją przepustowość pasażerów o 100%. – mówi Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Za kilka dni majówka i długi weekend. Wielu Dolnoślązaków zaplanowało swój urlop, uwzględniając loty z wrocławskiego portu. Popularnością cieszą się kierunki na południe i północ Europy.

Prezesa lotniska pytamy ponadto o sytuację po zmianie władzy w wyborach parlamentarnych i samorządowych. –Pracujemy mimo polityki, cieszymy się że ta polityka jest obok nas. – mówi C. Pacamaj.

Akcjonariuszami Portu Lotniczego Wrocław są: Miasto-Gmina Wrocław (49,24% akcji), Województwo Dolnośląskie (31,02% akcji) oraz Polskie Porty Lotnicze S.A. (19,74% akcji).

A cała rozmowa już w poniedziałek 29 kwietnia po godz. 8:10 w audycji „Poranny Gość”.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content