Majówka w Ossolineum 26.04-5.05.2024

Mat. Pras.

„Pan Tadeusz”… Słowackiego (tak, tak, Juliusza Słowackiego), dzieła Rembrandta, książki Wydawnictwa Ossolineum, relaks na ossolińskim dziedzińcu, warsztaty kaligraficzne, a do tego szansa na zdobycie oryginalnego gadżetu inspirowanego zbiorami sztuki Muzeum Książąt Lubomirskich.

Skarby polskiej i światowej kultury, relaks w pięknych ogrodach, kawa ze słodkim dodatkiem na ossolińskim dziedzińcu, a do tego prezenty dla naszych gości. Wszystko to od 26 kwietnia do 5 maja w Ossolineum!

Do gmachu głównego Ossolineum przy ul. Szewskiej 37 zapraszamy na bezpłatną wystawę „Historia nieoczywista. 200 lat Muzeum Książąt Lubomirskich”. Na niej m.in. największy w Polsce zbiór prac na papierze Rembrandta. Tylko do 30 kwietnia można obejrzeć m.in słynny autoportret mistrza („Autoportret w berecie”). Do końca długiego weekendu można jeszcze zobaczyć „Głowę brodatego starca” autorstwa Albrechta Durera. Po tym terminie ze względów konserwatorskich nastąpi wymiana prac na wystawie.
szczegóły na: muzeumksiazatlubomirskich.ossolineum.pl

Muzeum Pana Tadeusza od 30 kwietnia do 5 maja zaprasza na Weekend z Juliuszem Słowackim” W budynku na Rynku 6 pokażemy rękopis poematu „Pan Tadeusz” autorstwa… Słowackiego. Pokazowi towarzyszyć będą spotkania, oprowadzania kuratorskie i warsztaty kaligraficzne. Wstęp na wystawę w cenie biletu do Muzeum Pana Tadeusza, na oprowadzania i warsztaty obowiązują zapisy. Bilet wstępu upoważnia także do obejrzenia wystawy czasowej, prezentującej dorobek fotograficzny Jadwigi Nowak-Jeziorańskiej „Greta. Zajęcia dodatkowe”.
szczegóły na: muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

Dla wszystkich, którzy  dniach 30.04-5.05. 2024 odwiedzą obie nasze lokalizacje, przygotowaliśmy dodatkowe niespodzianki – za okazaniem biletów z dwóch wystaw w kasie MPT lub w infopunkcie Ossolineum goście otrzymają gadżet inspirowany zbiorami sztuki Muzeum Książąt Lubomirskich.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content