Jacek Sutryk i radni PO podpisali deklarację ws. biletu aglomeracyjnego

mat. pras.

Prezydent Wrocławia oraz nowo wybrani radni miejscy i sejmiku województwa z Platformy Obywatelskiej podpisali porozumienie w sprawie biletu aglomeracyjnego. Oświadczyli, że w nowej kadencji zakończą spór między władzami Wrocławia a rządzącą dotychczas w sejmiku koalicją PiS i Bezpartyjnych Samorządowców.

Jacek Sutryk powiedział, że chodzi o to, aby „w symboliczny sposób podpisać pewną deklarację, która – ma nadzieję – niedługo stanie się faktem”.

Mieszkańcy aglomeracji oraz Wrocławia mogliby korzystać z Urbancard w pociągach od września tego roku. – tłumaczy radny Marek Łapiński z sejmiku województwa dolnośląskiego.

– Deklarujemy wspólny bilet aglomeracyjny we Wrocławskim Obszarze Metropolitalnym. Zawrzemy porozumienie pomiędzy Wrocławiem a Samorządem Województwa Dolnośląskiego, dzięki któremu bilety czasowe i okresowe oraz ulgi obowiązujące w komunikacji miejskiej będą honorowane w przewozach kolejowych na terenie Wrocławia – mówi Monika Włodarczyk, także radna sejmiku województwa.

W ciągu kilku tygodni ma być zawarta umowa pomiędzy Miastem Wrocław i przewoźnikami regionalnymi (Koleje Dolnośląskie, PolRegio) przy udziale nowego Zarządu Województwa Dolnośląskiego. W dokumencie zostaną określone szczegółowe warunki realizacji zadania honorowania biletów i ulg komunikacji miejskiej w pociągach KD i PolRegio. – wyjaśniał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content