600 paczek wielkanocnych trafiło do najuboższych

fot. Natalia Wójcik

W Wielką Sobotę ks. arcybiskup Józef Kupny pobłogosławił paczki z żywnością, które chwilę później trafiły do najuboższych osób z archidiecezji wrocławskiej. – Przez te paczki chcemy im pokazać, że są dla nas ważni, że są ważni dla naszej społeczności – powiedział ks. abp Józef Kupny po poświęceniu paczek wielkanocnych.

O 9:30, przed pałacem biskupim odbyło się uroczyste poświęcenie paczek wielkanocnych, które trafiły do osób potrzebujących, samotnych i bezdomnych z archidiecezji wrocławskiej. Po błogosławieństwie żywności ks. abp metropolita wrocławski podziękował wszystkim, którzy włączyli się w akcję przygotowania paczek, za ten dar serca.

To jest dar naszego serca. Wykazujemy solidarność z tymi, którzy nie będą mieli pewnie takich warunków spożywania śniadania wielkanocnego, jakie my mamy – mówił Arcybiskup. –Bardzo ważne jest, żeby im pomóc, by cieszyli się z tych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Chcielibyśmy, aby także mogli doświadczyć tej radości. Doświadczyć tego, że nie są sami, wykluczeni, że nie są na marginesie życia. Oni także stanowią część naszej narodowej wspólnoty ludzi wierzących. Przez te paczki pokazujemy im, że są bardzo ważni w naszym życiu i dla naszej społeczności. Nawet wtedy, kiedy może nie myślą o sobie pozytywnie – dodał abp Józef Kupny.

Wielka Sobota to dzień, w którym zgodnie z tradycją święcimy pokarmy, które następnego poranka będą obecne podczas radosnego i rodzinnego świętowania zmartwychwstania Jezusa. Jest to też dzień oczekiwania w zadumie na to, by móc wspólnie cieszyć się Paczki, które zostały dziś rozdane to symbol dzielenia się radością tego wydarzenia z każdym. Arcybiskup ma nadzieję, że paczki wielkanocne pozwolą obdarowanym choć trochę poczuć wspomnianą radość świąt Wielkanocnych.

Arcybiskup podkreślił też jak ważne jest w dzisiejszych czasach mówienie my zamiast ja.

Na koniec, arcybiskup złożył życzenia wielkanocne.

Paczki, które zostały dziś rozdane nie zawsze trafią na stół. Musimy mieć świadomość, że wiele osób, które dziś odebrało wspomnianą paczkę nie ma domu, ani stołu, co podkreślił Paweł Trawka – rzecznik Caritas archidiecezji wrocławskiej.

Paweł Trawka zaznaczył też, że jako chrześcijanie chcemy mieć udział w radości paschalnej wobec najuboższych. Mamy być dla drugiego człowieka. Jednak nie każdy potrafi wyjść do osób w kryzysie bezdomności, lecz mimo to, może tego dokonać poprzez zespół Caritas.

Dzisiejsza akcja byłaby niemożliwa bez pomocy wolontariuszy oraz wojska.

Paczki wielkanocne to, jak mówi Paweł Trawka, bardzo realne dobro. Każda ważyła ponad 4 kg.

W Wielką Sobotę Caritas Archidiecezji Wrocławskiej wydał 600 paczek.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content