Wicemarszałek Krzysztof Bosak: Prawie żadna obietnica ze 100 konkretów nie została spełniona

archiwum prywatne Krzysztof Bosak

W tym tygodniu mija 100 dni rządów koalicji 15 października. 20 procent podwyżki dla strefy budżetowej, in vitro, odblokowane pieniądze z KPO – te obietnice zdaniem nowej władzy zostały zrealizowane. Innego zdania jest wicemarszałek Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji, z którym rozmawiamy w „Porannym Gościu”. Poruszamy także sprawę aborcji czy wyborów samorządowych. – Robert Grzechnik to ambitny człowiek z doświadczeniem i na takich ludzi trzeba stawiać. PO jest zła na prezydenta Jacka Sutryka, że się usamodzielnia.

-Prawie żadna obietnica ze 100 konkretów nie została spełniona – mówi wicemarszałek Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji.

-Są rzeczy, które nie są uzależnione od pieniędzy, a także ich nie ma. Mamy za to zastępcze spory, rozkręcanie dyskusji ideologicznych. Rząd ucieka od realnych problemów tj. przywrócenie rentowności branży przewozowej czy rolnej.

Rząd nie chce słyszeć o rozszerzeniu embarga

Dziś mają odbyć się negocjacje w sprawie zmian w umowie o bezcłowym handlu z Ukrainą. Chodzi o nową umowę, która będzie obowiązywać przez kolejny rok. Konfederacja przygotowała rozporządzenie dot. rozszerzeniu embarga, które dałoby oddech rolników.

Lewica poza aborcją nie ma żadnego pomysłu

Posłanka Nowej Lewicy A. M. Żukowska skomentowała słowa Szymona Hołowni, który stwierdził, że w kwestii aborcji „potrzeba spokoju”. „Wyp…aj z tym spokojem” – napisała na platformie X parlamentarzystka.

Czy w środku kampanii samorządowej potrzebna nam debaty nt. aborcji? – pytamy wicemarszałka.

Projekt KO o dopuszczalności aborcji bez ograniczeń do 12 tyg. życia jest niekonstytucyjny, zaznacza Krzysztof Bosak.

Dlaczego Konfederacja postawiła na Roberta Grzechnika w wyborach na urząd prezydenta i dlaczego PO formalnie nie poprała obecnego prezydenta Jacka Sutryka?

-Robert Grzechnik to ambitny człowiek z doświadczeniem i na takich ludzi trzeba stawiać. PO jest zła na prezydenta Jacka Sutryka, że się usamodzielnia

Krzysztof Bosak będzie gościł na Dolnym Śląsku w ramach kampanii samorządowej w ostatnim tygodniu przed wyborami. Przyjął zaproszenie do naszego studia.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content