Minister Nauki we Wrocławiu: Będę pilnował, żeby na uczelniach nie było żadnej polityki

fot. PAP/Maciej Kulczyński

Do Wrocławia przyjechał Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dariusz Wieczorek. Spotkał się z rektorami uczelni wyższych z Dolnego Śląska i Opolszczyzny oraz ze studentami. Rozmawiano na temat kwestii socjalnych, ustawie o szkolnictwie wyższym oraz pieniądzach na badania i rozwój.

Minister Dariusz Wieczorek zapowiedział, że chce dyskutować o problemach różnych środowisk, jeśli chodzi o uczelnie wyższe.

– Potrzebne są pieniądze na naukę, to się bardzo akcentuje. – zauważa rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, prof. Jarosław Bosy.

Minister zapowiada, że jeszcze w tym roku mają zostać wprowadzone zmiany w Ustawie o Szkolnictwie wyższym. To oddźwięk po zmianie władzy oraz poprzedniego ministra nauki Przemysława Czarnka. Dariusz Wieczorek mówi jasno: żadnej polityki na uczelniach czy wtrącania się w wybory.

Na spotkaniu podjęto współpracy międzynarodowej czy ostatniej afery z Collegium Humanum. –Osoby, które zdobyły dyplom w sposób niezgodny z procedurą, mogą mieć powody do obaw. – mówił we Wrocławiu minister Wieczorek.

Szef resortu Nauki ogłosił we Wrocławiu, że zlecił Polskiej Komisji Akredytacyjnej kontrolę kierunków lekarskich na uczelniach wyższych. Po otrzymaniu wyników zdecyduje, które z nich powinny zostać zamknięte.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content