Warsztaty z artystą A. Dudkiem-Dürerem

Fot. Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu zaprasza do udziału w warsztatach nt. sztuki znaczka. Uczestnicy wykonają swoje znaczki pocztowe w wybranej technice. Spotkanie odbędzie się 23 marca; poprowadzi je wrocławski artysta plastyk, fotografik, Andrzej Dudek-Dürer.

W Muzeum Poczty i Telekomunikacji wciąż można oglądać wystawę pt. „Sztuka znaczka – meta… komunikacja” autorstwa Andrzeja Dudka-Dürera oraz Marka Bułaja. Przedstawia ona kolekcję z prywatnych zbiorów, a także fragmenty korespondencji czy plakaty z obszary mail artu.

W związku z trwającą do 19 maja ekspozycją, muzeum zaprasza na nieodpłatne warsztaty plastyczne. Kilkunastu uczestników będzie mogło zaprojektować i wykonać swój znaczek artystyczny pod okiem Artysty. Trwają zapisy pod adresem mailowym: monika.orzech@muzeum.wroclaw.pl

Wydarzenie odbędzie się 23 marca (sobota) o godz. 11:00 w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

Prowadzącym i uczestnikom zostaną zapewnione narzędzia: wydruki (perforacje), rzutnik lub telewizor,
skaner, drukarka kolorowa, nożyczki, papier do drukarki, kredki, pisaki, ołówki, farby + pędzelki.

Życie i sztuka w ciągłym procesie transformacji

Podczas warsztatów uczestnicy zostaną wprowadzeni w koncepcję autorskiej Żywej Rzeźby realizowanej przez Andrzeja Dudka-Dürera non stop od 1969 roku w miejscach, w których twórca się pojawia. W pierwszej części warsztatów artysta zaprezentuje dokumentacje twórczości graficznej jak i fotograficznej oraz technik hybrydowych; przeanalizuje specyfikę znaczka i sposoby transformacji obrazu, zaprezentuje jak można przekształcić obraz.

Na spotkaniu uczestnicy pod wnikliwym okiem artysty zostaną wprowadzeni w ideę znaczka artystycznego; poznają zagadnienie collage w sztuce, fotografii oraz korelacji z technikami mieszanymi / rysunek, malarstwo, fotografia, grafika. Zaprojektują znaczek pocztowy w oparciu o motywy, które zaproponują uczestnicy warsztatów.

Każdy z uczestników warsztatów otrzyma wzór w formacie A4, przestrzeń znaczka; w ramach którego wykona swój osobisty projekt znaczka pocztowego artystycznego.

Zob. też:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content