Sztuka znaczka – Meta… komunikacja

fot. Radio Rodzina

8 lutego w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu otwarta zostanie wystawa „SZTUKA ZNACZKA –  META … KOMUNIKACJA”, prezentująca dwóch oryginalnych artystów z Wrocławia: Marka Bułaja i Andrzeja Dudka-Dürera, dla których przestrzeń znaczka pocztowego stała się miejscem ekspresji artystycznej, fotograficznej i graficznej.  Na ekspozycji znajdą się zestawy oryginalnych projektów oraz limitowanych znaczków prezentujących dorobek obu artystów.

Drugą część stanowić będzie prezentacja archiwum artystycznego Andrzeja  Dudka – Dürera, zawierającego prace wybitnych artystów związanych z ruchem  Sztuki Poczty – Mail Artu, od lat 70-tych XX wieku do współczesności: m in Anna Banana, Paweł Petasz, Cavellini, Klaus Groh, Emilio Morandi. Pokazane zostaną oryginalne znaczki artystyczne, koperty i plakaty, które łączy niekomercyjny, wywodzący się z idei awangardy charakter.

Andrzej Dudek-Dürer, malarz, artysta multimedialny, żywa rzeźba, fotograf i performer, ma takie zbiory z końca lat 60-tych i początku lat 70-tych, sam też wymieniał się listami, kartkami i znaczkami dzięki dalekim podróżom i wystawom organizowanym w zagranicznych galeriach. Marek Bułaj, artysta fotografik, mieszkał przez 30 lat w Stanach Zjednoczonych. We Wrocławiu ponownie od 2016, gdzie prowadzi swoje studio, a także warsztaty fotograficzne dla początkujących we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „Sztuka znaczka – meta… komunikacja”, która odbędzie się 8 lutego o godz. 17:00. Wystawa w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu będzie czynna do 19 maja 2024. W planach na wiosnę są warsztaty z artystami oraz oprowadzanie kuratorskie.

W audycji Radiowy Klub Seniora rozmawiamy o kulisach wystawy, inspiracjach zaczerpniętych z podróży, technologii cyfrowej i materii znaczków pocztowych.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Cz. 5.

Rozmawiała Daria Detlaf

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content