Trwa X Dolnośląski Kongres Samorządowy

fot. Radio Rodzina

Pod hasłem „Dynamiczny region-nowoczesny samorząd” We Wrocławiu odbywa się 10. edycja Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego. Co roku wydarzenie gromadzi kilka tysięcy uczestników ze świata polityki, mediów, nauki, biznesu, a także organizacji pozarządowych oraz licznych ekspertów.

– Przez całą dekadę pełnienia przeze mnie funkcji Marszałka Województwa Dolnośląskiego wszelkie moje działania determinuje hasło „Silny samorząd, to silna Polska”. Decyzje dotyczące regionu i małych ojczyzn nie mogą płynąć z góry. W ich podejmowanie należy zawsze angażować lokalne samorządy. To przecież mieszkańcy najlepiej wiedzą, co jest dla nich priorytetem. Właśnie dzięki dialogowi i współpracy Dolny Śląsk od lat tak dynamicznie się rozwija – podkreśla Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Obrady X Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego są podzielone na trzy panele tematyczne. Motywem przewodnim są zagadnienia istotnych i licznych zmian w samorządzie. Poruszona zostanie także kwestia rozwoju kolei w regionie. Ostatnim ważnym tematem będzie znaczenie funduszy europejskich dla samorządów. W panelu „Z Dolnego Śląska nad morze – renesans kolei w regionie” brał udział Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, który wyjaśnia, co kryje się pod hasłem tegorocznej edycji kongresu „Dynamiczny region-nowoczesny samorząd”, a także mówi, co chciał przekazać debatującym.

-To wydarzenie pozwala na spotkanie samorządowców i polityków, by rzetelnie porozmawiać. mówi Krzysztof Maj – członek zarządu województwa dolnośląskiego.

-Kongres jest ponad podziałami politycznymi, zaznacza Krzysztof Maj.

Wydarzenie odbywa się na Tarczyński Arena we Wrocławiu. 

Dolnośląski Kongres Samorządowy to wyjątkowa okazja do wymiany myśli i idei dotyczących funkcjonowania lokalnych samorządów. Motywem przewodnim tegorocznej edycji są wyzwania stojące przed samorządami w najbliższej przyszłości. To kwestie niezwykle istotne, szczególnie w kontekście zmieniającej się rzeczywistości w naszym kraju i jego bezpośrednim sąsiedztwie.

Dynamiczny rozwój Dolnego Śląska jest szeroko komentowany w Polsce. Wiele realizowanych w naszym regionie inicjatyw stanowi wzór wykorzystywany następnie w innych regionach. To niespotykany w skali kraju projekt rewitalizacji i przywracania połączeń kolejowych na nieczynnych liniach, a także zakup najnowocześniejszych pociągów dla Kolei Dolnośląskich. Dlatego właśnie podczas kongresowych debat uczestnicy skupili się na najaktualniejszych tematach. Znalazły się wśród nich dyskusje o kondycji i znaczeniu samorządu w rozwoju kraju, rewolucji transportowej, czy konieczności transformacji energetycznej Dolnego Śląska.

Dolnośląski Kongres Samorządowy to największa debata o przyszłości i rozwoju Dolnego Śląska. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę www.umwd.pl i wypełnić dostępny tam formularz rejestracyjny.

W załączeniu aktualny program wydarzenia

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content