Wielki Post ze świętymi Karmelu

św. Jan od Krzyża / fot. wikipedia.pl

1 marca (piątek) br. o godz. 17:00 w Domu Edyty Stein we Wrocławiu odbędzie się konferencja wielkopostna pt. „W drodze do świętości: O wolności u świętych Karmelu – Jana od Krzyża i Edyty Stein”. Poprowadzi ją dyrektor wrocławskiego Instytutu Duchowości Karmel.

Jan od Krzyża pisze w „Drodze z Góry Karmel”: „Nie znosi Bóg innej rzeczy przebywać z Sobą w kimś. Stąd czyta się w pierwszej Księdze Królewskiej (5,2-4), iż umieściwszy Filistyni arkę Testamentu w świątyni gdzie znajdował się ich bożek, rankiem bożek każdego dnia był zrzucony na podłogę i rozbity na kawałki. I tylko takie pożądanie-pragnienie znosi i chce by było tam gdzie On jest, jakim jest doskonałe zachowywane prawa Bożego i niesienie krzyża Chrystusa na sobie” (1D 5,8).

Tematykę przedstawi karmelita, dr Antoni Rachmajda, który przybliży zainteresowanym naukę o wolności św. Jana od Krzyża jako wielkopostne wskazówki do rozumienia postu, modlitwy i jałmużny. Zapraszamy do Domu Edyty Stein przy ul. Nowowiejskiej 38, wstęp wolny.

Najbliższe wydarzenia w Instytucie

Instytut Duchowości Karmel zaprasza 29 lutego (czwartek) na wykład filozoficzny prof. Arkadiusza Robaczewskiego o cnotach kardynalnych – sprawiedliwości, roztropności, umiarkowaniu, męstwie – i ich znaczeniu dla pełni naszego człowieczeństwa. Początek o godz. 17:00 w sali klasztoru przy ul. Ołbińskiej 1.

W sobotę 2 marca o 16:00 w Instytucie odbędzie się cykliczne spotkanie w ramach „Szkoły modlitwy w Karmelu”. Będzie to modlitwa w praktyce, na wzór świętych patronów karmelitańskiej. W kolejny weekend zaplanowane są warsztaty postne. Szczegóły wkrótce.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content