5 lat Instytutu Chorób Serca we Wrocławiu

fot. Radio Rodzina

Instytut Chorób Serca, będący jednostką Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, od pięciu lat zapewnia pacjentom kardiologicznym pełne spektrum nowoczesnej diagnostyki i optymalnych metod terapii według światowych standardów. Instytut jest również pionierem w zakresie szybkiej diagnostyki kardiologicznej w Polsce, co pozwoliło na znaczne skrócenie czasu pobytu pacjentów w szpitalu.

Jako nowa struktura Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Instytut Chorób Serca (IChS) powstał w lutym 2019 r. W IChS wcielono w życie nowatorską wówczas koncepcję tzw. centrów doskonałości, według której pacjent, który trafia do szpitala, powinien być jak najszybciej zdiagnozowany, a następnie objęty specjalistyczną skoordynowaną opieką. Od diagnozy, poprzez właściwą terapię aż do rehabilitacji – wszystko w jednym miejscu, z udziałem wielospecjalistycznego konsylium i w jak najkrótszym możliwym czasie.

Relacja z wydarzenia: „5 lat wrocławskiego Instytutu Chorób Serca UMW i USK”.

Gośćmi byli: prof. Piotr Ponikowski, twórca i szef Instytutu Chorób Serca, dr Małgorzata Kobusiak – Prokopowicz, Kierowniczka Oddziału Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej USK we Wrocławiu oraz dr hab. Wiktor Kuliczkowski, prof. UMW, konsultant wojewódzki w dziedzinie kardiologii, kierownik Pracowni Hemodynamiki Kliniki Kardiologii USK.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content