Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

pixabay.com

Problemy ze snem, problemy z koncentracją i pamięcią czy obniżony apetyt – to mogą być objawy depresji. Trener mentalny Leszek Furmann radzi jak pomóc komuś w depresji oraz jak jakie są sposoby na energię.

Depresja coraz częściej dotyka dzieci. Według danych Fundacji Twarze Depresji mniej niż co trzeci nauczyciel potrafi rozpoznać u dzieci depresję i zespół stresu pourazowego, a zaledwie 15 procent nauczycieli deklaruje, że wie, jak pracować z dziećmi cierpiącymi na te problemy.

-Tylko w Polsce na depresję może chorować nawet 1,5 mln osób, mówi Leszek Furmann – trener mentalny.

Jak pomóc komuś w depresji?

Trener mentalny podaje też pięć sposobów na energię.


W przypadku depresji konieczna jest szybka pomoc specjalisty. Jeśli takie objawy utrzymują się dłużej niż dwa tygodnie należy pilnie udać się do specjalisty zdrowia psychicznego. Natomiast jeśli pojawiają się myśli samobójcze lub dziecko się samookalecza – czyli widzimy blizny na rękach, na nogach, nacina skórę, rozdrapuje. Wówczas nie czekamy dwóch tygodni, ale pilnie jak najszybciej staramy się udać do lekarza psychiatry” – powiedziała prezes.

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony w 2001. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw.

mat. prasowe/IAR

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content