Nowe mieszkania dla dorosłych wychowanków domów dziecka

fot. Radio Rodzina

Wychowankowie pieczy zastępczej podpisali umowy i odebrali klucze do czterech nowych mieszkań ufundowanych przez Fundację Hossanova. Młodzi wrocławianie przy wsparciu fundacji będą się w tych mieszkaniach uczyć niezależności.

– To kolejne na mapie Wrocławia mieszkania, w których dorośli wychowankowie domów dziecka mogą rozpocząć samodzielne życie. – podkreśla wiceprezydent Wrocławia, Bartłomiej Ciążyński.

Lokatorzy są zadowoleni z warunków i z tego, że mieszkają razem. Taka inicjatywa to ogromne wsparcie w stawianiu pierwszych kroków na progu dorosłości, mówi młodzież.

Barbara Piotrowska, prezes zarządu Fundacji Hossanova tłumaczy, jak wyposażone są mieszkania dla podopiecznych. Zaznacza, że w planach jest dalsza współpraca z MOPS we Wrocławiu.

Marcin ma 19 lat, interesuje go muzyka oraz psychologia. W końcu otrzymał własną przestrzeń i jak sam mówi, chciałby w przyszłości pomagać innym.

Młodzież będzie na początku zwolniona z opłat za wynajem. Później opłata będzie symboliczna. – dodaje prezes Hossanovy.

Dorośli wychowankowie zamieszkali na Szczepinie. Mieszkania będą im udostępnione na okres 2 lat. Potem posłużą kolejnym osobom, które wchodzą w dorosłość i uczą się samodzielności.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content