Wybory: Koalicja Obywatelska rozpoczyna zbiórkę podpisów

fot. Radio Rodzina

Koalicja Obywatelska (PO, Zieloni, Nowoczesna, aktywiści) wystartowała z kampanią samorządową. Na listach kandydatów do Rady Miejskiej Wrocławia i Sejmiku Województwa są wieloletni samorządowcy oraz polityczni debiutanci. Wciąż nie ogłoszono kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia.

–Zostało kilka tygodni do wyborów. Jesteśmy po wewnętrznym zatwierdzaniu list. – mówi poseł Michał Jaros, szef PO na Dolnym Śląsku.

Radnym Rady Miejskiej Wrocławia chce zostać m.in. Maciej Słobodzian, aktywista związany z Zielonymi. Priorytetem są dla niego działania edukacyjne i komunikacyjne na rzecz Psiego Pola.

Wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska ( przewodnicząca struktur PO we Wrocławiu) tym razem została wystawiona na liście kandydatów do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Na liście z okręgu wyborczego nr 1 jest na drugiej pozycji. Jedynkę przyznano Mateuszowi Jędrachowiczowi.

Arkadiusz Włodarski z PO będzie kandydował do Rady Miejskiej w Sobótce. – Chcemy popracować dla tej gminy, bo jest w niej dużo zaniedbań, trzeba poprawić infrastrukturę. – mówi działacz.

Dorota Galant w kadencji 2018-2023 była radną miejską Wrocławia. Teraz startuje z list KO do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Jak mówi Radiu Rodzina, chce zająć się zdrowiem kobiet i profilaktyką. Biznesowo jest prezesem zarządu w klinice ginekologicznej pod Wrocławiem.

W najbliższych dniach kandydatki oraz kandydaci KWW Koalicji Obywatelskiej będą zbierać podpisy pod listami. Będzie można ich spotkać na osiedlach i w centrum.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content