Michał Dworczyk: Mam wątpliwości czy uda się wyświetlić okoliczności związane z przygotowaniem wyborów w pandemii

fot. Radio Rodzina

-Część członków komisji śledczej ds. wyborów kopertowych ma już ustaloną tezę. Mam wątpliwości czy uda się wyświetlić okoliczności związane z przygotowaniem wyborów w pandemii. Boleję nad rozpadem koalicji PiS z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Było to małżeństwo z rozsądku – mówi Michał Dworczyk – były szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego.

Nasz „Poranny Gość” Michał Dworczyk – były szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego w południe stanie przed komisją śledczą ds. wyborów korespondencyjnych.

-To nie jest nic przyjemnego stawać przed komisją. Zamierzam merytorycznie odpowiadać na pytania. Część członków komisji śledczej ma już ustaloną tezę. Nie będę odpowiadał na pytania dot. mojej oceny działań innych polityków – mówi poseł na Sejm Michał Dworczyk.

-Wykluczenie Pawła Jabłońskiego z komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych jest działaniem nadmiarowym, dodaje.

Czy polityk widzi sens działania komisji? – Patrząc na prace komisji, mam wątpliwości czy uda się wyświetlić okoliczności związane z przygotowaniem wyborów w pandemii – zaznacza.

Przewodniczący komisji Dariusz Joński (KO) mówił, że członkowie komisji będą dopytywać ministra Dworczyka o zaistniałą nową sytuację, kiedy pan Jabłoński doradzał panu Dworczykowi ws. uchylenia decyzji. To było przerwane przesłuchanie, więc tych pytań jest jeszcze bardzo wiele – powiedział PAP.

Byłego szefa kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego pytaliśmy o informacje dotyczące inwigilacji byłego premiera przez służby nadzorowane przez PiS.

Jak zamierza PiS poprawić swoje notowania? Ostatnie sondaże pokazują, że największa partia opozycyjna traci, a KO wyprzedza ją w badaniach opinii publicznej.

Boleję nad rozpadem koalicji PiS z Bezpartyjnymi Samorządowcami

Kończy się koalicja PiS z Bezpartyjnymi Samorządowcami. -Było to małżeństwo z rozsądku, mówi poseł na Sejm Michał Dworczyk.

Czy ostatnie wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego nie szkodzą partii i nie warto byłoby, aby odpoczął od polityki? –Trudno mieć pretensje do osoby, która cały czas jest atakowana, prowokowana w sposób cyniczny, że reaguje na takie wulgarne prowokacje w sposób emocjonalny, mówi nasz „Poranny Gość”.

Wizyta premiera Donalda Tuska w Berlinie i Paryżu, kontrowersyjne słowa D. Tumpa, II tura zeznań przed komisją ws. wyborów korespondencyjnych, były premier Mateusz Morawiecki na liście Pegasusa, prezydencka Rada Gabinetowa, ostatnie wypowiedzi prezesa w kierunku koalicji rządzącej oraz walka o sejmik na Dolnym Śląsku – te tematy poruszyliśmy z Michałem Dworczykiem – byłym szefem kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content