Dolnośląski Fundusz Odrzański 2024

fot. Radio Rodzina

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego. Gminy oraz organizacje pozarządowe mogą starać się o dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na budowę małej infrastruktury na rzece, zakup sprzętu czy promocję turystyki wodnej w regionie.

W puli są łącznie 2 mln zł. O znaczeniu programu mówi Krzysztof Maj, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego.

W zeszłym roku z konkursu skorzystał m.in. Wrocławski Klub Wodniaków „Wiadrus”, działający przy PTTK. Bogusława Krzysztofek tłumaczy, jaka infrastruktura powstała na Dąbiu.

Pula środków dla gmin wynosi 800 tys. zł, natomiast dla organizacji pozarządowych 1 mln 200 tys. zł. Jak starać się o dofinansowanie? – tłumaczy Natalia Mutor, szefowa Wydziału Turystyki w urzędzie.

Centrum Odra działające we Wrocławiu skorzystało z dofinansowania na zakup pontonów elektrycznych. Sprzęt jest w użyciu podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą. Mówi Kamil Zaremba z Fundacji On Water.

Innym przykładem jest infrastruktura na Zalewie Prężyce koło Urazu – dodaje prezes stowarzyszenia, Wojciech Dąbrowa.

Nabory wniosków w obu konkursach odbywają się w tym samym czasie – od 09.02.2024 r. do 04.03.2024. Gminy składają swoje wnioski poprzez ePUAP lub papierowo na wzorze wniosku ogłoszonym na stronie: turystyka.dolnyslask.pl w zakładce Dolnośląski Fundusz Odrzański. Organizacje pozarządowe składają wnioski jedynie w formie elektronicznej poprzez portal: dolnoslaskie.engo.org.pl. Projekty mogą być realizowane na dolnośląskich terenach nadrzecznych przy lub na Odrze, a także jej dopływach.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content