Przemysław Czarnek: Marszałek Hołownia powinien natychmiast podać się do dymisji

twitter.pl/archiwum prywatne Przemysław Czarnek

-Hołownia dalej jest gotowy do tego, by gwałcić konstytucję. Powinien natychmiast podać się do dymisji. -Chrystianofobia jest na ustach lewicy, -W tej kadencji religia może trafić poza szkoły, Chrześcijaństwo potrzebuje większej ochrony niż do tej pory – mówił w „Porannym Gościu” były minister edukacji i nauki, poseł na Sejm Przemysław Czarnek (PiS).

Do Sejmu wczoraj nie weszli Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński. Czy musiało dojść do takich scen z udziałem byłych ministrów skoro było wiadomo, że nie zostaną wpuszczeni na obrady Sejmu? – Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński chcieli pokazać, że są gotowi do sprawowania mandatu, a Hołownia dalej jest gotowy do tego, by gwałcić konstytucję i polski porządek prawny.

Nie dojdzie do podobnych sytuacji, mówi Czarnek.

Marszałek Szymon Hołownia powiedział, że „w Sejmie RP nie ma miejsca na chuligaństwo, warcholstwo i próby hańbienia, zaczepiania, w jakiś sposób profanowania munduru Straży Marszałkowskiej”. Do tych słów odniósł się Przemysław Czarnek.

Czy marszałek Hołownia powinien się dokształcić? -pytaliśmy byłego ministra edukacji i nauki. Prezes Jarosław Kaczyński twierdzi, że marszałek Hołownia jest kompletnym amatorem. -Marszałek Hołownia powinien natychmiast podać się do dymisji, zaznacza.

Były minister odniósł się także do proponowanego „resetu konstytucyjnego”.

Wejście do Sejmu Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego zostało zablokowane. Jarosław Kaczyński mówił na konferencji prasowej, że decyzja ta została narzucona przez Szymona Hołownię.

Decyzje byłego ministra Czarnka pod lupą ministerstwa

Były minister Przemysław Czarnek miał rozdawać uczelniom setki milionów złotych, a tym samym wyczerpał budżet ministerstwa edukacji do 2027 roku. Wiceminister nauki Marek Gzik twierdzi, że większość środków trafiła do zaledwie kilku ośrodków akademickich. Aż 150 mln zł ministerstwo przyznało Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu. 

Sprawę komentuje poseł Przemysław Czarnek.

Co dziś były minister edukacji i nauki myśli, kiedy słyszy „odczarkowienie edukacji”? – Nie trzeba odczarkowywać, a należy odpolitycznić dziś szkoły – twierdzi.

Dojdzie do obniżenia poziomu nauczania. W tej kadencji religia może trafić poza szkoły

Resort edukacji szykuje spore zmiany. Jakie jest zdanie byłego ministra na temat budzących wiele kontrowersji planów wycofania zadawanych uczniom prac domowych, odchudzenia podstawy programowej, likwidacji HIT, wycofania zadawanych uczniom prac domowych? Z kolei religia ma nie być wliczana do średniej ocen i być poza szkołami

Chrześcijaństwo potrzebuje większej ochrony niż do tej pory

-To realizacja programu ideologicznej lewicy, która walczy z tym, co duchowe, religijne i chrześcijańskie. Chrystianofobia jest na ustach tych ludzi i w ramach tego chcą wyeliminować religię ze szkól. Jeszcze w tej kadencji może dojść do eliminacji religii ze szkól – mówił Przemysław Czarnek.

Czy Kościół katolicki i inne związki wyznaniowe potrzebują większej ochrony prawnej? Tego chce Suwenna Polska.

Z byłym ministrem rozmawiamy o zakazie organizacji marszów równości oraz Funduszu Kościelnym. Poruszyliśmy także komisję śledczą ds. wyborów kopertowych oraz pomysł na kampanię samorządową Prawa i Sprawiedliwości.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content