Koalicja dla Wrocławia powiększa się

fot. Radio Rodzina

Do utworzonej na potrzeby nadchodzących wyborów samorządowych „Koalicji dla Wrocławia” dołączyła Nowoczesna, która ma swoich posłów w parlamencie i radnych w Radzie Miejskiej Wrocławia. Stoją oni w opozycji wobec obecnego prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

– Przystępujemy do Koalicji dla Wrocławia, żeby wnieść swoje pomysły na Wrocław, pomysły na zmianę – mówi Tadeusz Garbarek, szef dolnośląskich struktur partii i wrocławski radny.

– .Nowoczesna od samego początku jest częścią Koalicji Obywatelskiej i to naturalne, że dołączamy do tego grona. – dodaje poseł na Sejm, Jolanta Niezgodzka.

Poseł Michał Jaros, szef dolnośląskich struktur Platformy Obywatelskiej, jest uważany za kandydata „Koalicji dla Wrocławia” na prezydenta miasta, choć jeszcze nie ogłosił oficjalnie startu w wyborach. Zapowiada działania na rzecz kolei czy tramwaju na Jagodno.

„Koalicję dla Wrocławia” utworzyli przed paroma tygodniami przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Zielonych, ruchów miejskich i Wrocławskiego Forum Osiedlowego. Łączy ich m.in. krytyka działań podejmowanych przez obecnego prezydenta Wrocławia.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content