Trzęsienie ziemi w sejmiku. Nowym przewodniczącym Jerzy Pokój

mat. prasowe

Andrzej Jaroch – Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego (PiS) został odwołany z funkcji. Była to już trzecia próba odwołania szefa Sejmiku. Tym razem powiodła się głosami radnych Bezpartyjnych Samorządowców. Nowym przewodniczącym Sejmiku został Jerzy Pokój z Koalicji Obywatelskiej.

Powodem odwołania było niezwołanie sesji nadzwyczajnej w odpowiednim czasie. Sejmikowa opozycja złożyła w tej sprawie sprawę do prokuratury.

-Zapowiadaliśmy trzęsienie ziemi i to nie koniec – tak mówił po odwołaniu przewodniczącego szef dolnośląskich struktur PO – poseł na Sejm Michał Jaros.

Radny Jakub Iwancz z klubu Nowa PL tłumaczy, dlaczego radni ugrupowania zagłosowali za odwołaniem Andrzeja Jarocha z funkcji przewodniczącego. – W poprzednim roku kalendarzowym mieliśmy rzadko zwołane spotkania. Zarządzanie regionem odbywało się poza naszym udziałem – mówi.

Nowym przewodniczącym Sejmiku został Jerzy Pokój z Koalicji Obywatelskiej. -Chcemy, by wróciła normalność, mówił nowy przewodniczący Sejmiku Jerzy Pokój.

Przypomnijmy Bezpartyjni Samorządowcy tworzą koalicję z PiS w Sejmiku. Do tej pory próby odwołania zakończyły się fiaskiem, gdyż stosunek głosów rozkładał się 18 do 18 radnych. Dziś na nadzwyczajnej sesji Sejmiku 23 radnych zagłosowało za odwołaniem przewodniczącego, a 13 było przeciw.

O sytuacji w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego będziemy rozmawiać jutro o godz. 8.10. Naszym Porannym Gościem będzie wicemarszałek Marcin Krzyżanowski. ZAPRASZAMY!

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content