Zaplanuj przyszłość z KGHM – „Kompetentni” ruszają w trasę

mat prasowe KGHM

Zbliża się okres, w którym uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą musieli podjąć decyzję co do swojej przyszłości. Z inicjatywą, dzięki której ten wybór może być łatwiejszy, wychodzi KGHM – szkoły mogą zapraszać zespół projektu edukacyjnego miedziowej spółki „Kompetentni w branży”. Wszystko w ramach kolejnej edycji tzw. „Lekcji z mistrzem”.

Spotkania z przedstawicielami „#TeamKompetentni”, instruktorami praktycznej nauki zawodu i przede wszystkim uczniami szkół patronackich, którzy opowiadają o zaletach projektu KGHM cieszą się dużym zainteresowaniem.  W poprzedniej edycji odwiedzonych zostało kilkanaście podstawówek z Zagłębia Miedziowego i województwa lubuskiego. Kompetentni pojawili się m.in. w Głogowie, Gaworzycach, Polkowicach, Lubinie, Jędrzychowie, Wschowie i wielu innych, mniejszych miejscowościach.

Podczas spotkania, przewidzianego na jedną godzinę lekcyjną, uczniowie mogą dowiedzieć się więcej o programie klas patronackich, promowanych zawodach, możliwościach praktyk, a także działalności KGHM jako lokalnego, największego pracodawcy. Mogą również zadawać pytania pracownikom oddziałów miedziowej spółki, którzy na co dzień opiekują się młodymi praktykantami ze szkół branżowych.

Tegoroczne spotkania planowane są w marcu i kwietniu. W ich trakcie, oprócz wiedzy praktycznej, nie zabraknie także wirtualnej wycieczki po oddziałach KGHM, dzięki okularom VR czy tematycznych konkursów, podczas których będzie można zdobyć firmowe gadżety.

Szkoły podstawowe zainteresowane spotkaniem z przedstawicielami KGHM, mogą się zgłaszać przesyłając informację na maila: kompetentni@kghm.com.

Patronatem KGHM objętych jest w sumie 10 szkół w Zagłębiu Miedziowym i w województwie lubuskim.

Założeniem programu KGHM „Kompetentni w branży” jest odpowiednie przygotowanie absolwentów szkół technicznych i branżowych do podjęcia zatrudnienia w miedziowej spółce. Współpraca nawiązywana jest z tymi placówkami oświatowymi, które prowadzą kształcenie istotne z perspektywy przemysłu miedziowego, takich jak technik eksploatacji podziemnej, mechatronik, technik przemysłu metalurgicznego czy technik elektryk.

Uczniowie klas patronackich mają możliwość odbycia praktyk i zajęć praktycznych w oddziałach KGHM, konkurują między sobą w programie stypendialnym, ale są również zapraszani do aktywności sportowych czy udziału w wycieczkach tematycznych.

mat. prasowe KGHM

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content