Dolnośląskie produkty na międzynarodowych targach Grüne Woche 2024

Foto: Mat. Pras.

To już kolejny rok, w którym Województwo Dolnośląskie uczestniczy w Międzynarodowych Targach Żywności, Rolnictwa i Ogrodnictwa Grüne Woche, odbywających się od 19 do 28 stycznia 2024 roku w Berlinie. To międzynarodowe wydarzenie gromadzi producentów i przetwórców, którzy prezentują tu żywność, zaopatrzenie dla ogrodnictwa oraz rolnictwa.

Liczba wystawców na targach systematycznie wzrasta, obecnie zbliżając się do prawie 2 tysięcy podmiotów. Wystawcy reprezentują ponad 70 krajów z Europy i różnych części świata. Województwo Dolnośląskie bierze udział w Targach Grüne Woche nieprzerwanie od 2006 roku. Na stoisku regionalnym zostały zaprezentowane charakterystyczne produkty rolnicze i spożywcze z Dolnego Śląska, a także tradycyjne wyroby ceramiczne. W Targach uczestniczyli również przedstawiciele samorządu województwa: Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Wojciech Bochnak i Michał Bobowiec – Radni Województwa Dolnośląskiego.

– Jako Dolny Śląsk od wielu lat uczestniczymy w targach Grune Woche. Co roku nasi przedsiębiorcy – w szczególności lokalni producenci – prezentują swoje wyroby na stoisku Dolnego Śląska. To okazja do promocji artykułów wysokiej jakości, zarówno spożywczych, jak i rękodzieła. Nie inaczej jest w tym roku, ponieważ nasze regionalne stoisko odwiedziły już tysiące osób – mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.

W tym roku Samorząd Województwa Dolnośląskiego zaprosił Lokalne Grupy Działania z Dolnego Śląska, takie jak LGD Partnerstwo Izerskie, Stowarzyszenie Ślężanie LGD, oraz LGD „Szlakiem Granitu” do współpracy przy tworzeniu stoiska. Odwiedzający Targi mają możliwość zakupu regionalnych produktów spożywczych i rękodzieła. Dodatkowo, na miejscu odbywają się również warsztaty kulinarne.

Mat. Pras.

Mat. Pras.
Mat. Pras.
Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content