Koncert dedykowany rodakom na Ziemi Wołyńskiej i Kresach Wschodnich

mat.pras.

14 stycznia 2024 r. o godz. 16.00 w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie charytatywne. Celem jest wsparcie Polaków mieszkających na stałe na Kresach.

W niedzielne popołudnie zapraszamy do Milicza na spotkanie z historią i muzyką. W ramach Polskiej Szkoły Mistrzów przygotowano koncert połączony z rodzinnymi wspomnieniami.

W programie m.in. opowieści o rodzinnych losach dyrygenta, maestro Krzesimira Dębskiego oraz jego gości Wołynianina Piotra Lecha i Ks. Proboszcza Zbigniewa Słobodeckiego – Kapelan Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej we Wrocławiu, przeplatane muzyką Krzesimira Dębskiego.

W 1994 roku śpiewałam na gali na rzecz ośrodka leczenia dzieci z porażeniem mózgowym metodą
hipoterapii w Teatrze Wielkim Opery Narodowej w Warszawie. Pośród plejady wielkich polskich
artystów uczestniczyli w niej min. Profesor Aleksander Bardini, Izabela Kłosińska, Ewa Podleś, Małgorzata Walewska, Adam Makowicz, Orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą Mirosława Błaszczyka,
i Maestro KRZESIMIRA DĘBSKIEGO.
Nie zdawałam sobie sprawy, że tamto spotkanie z Maestro, będzie skutkowało kolejnym spotkaniem po 20 latach. Tym razem połączyły nas artystycznie nasze Kresowe Rodzinne Historie! Pozwólcie Państwo, że zacytuję Mistrza, który tak jak my, w sercu ma troskę o losy Rodaków na Ziemi Wołyńskiej i Kresach Wschodnich, którzy do tej pory tam żyją!

Jadwiga Teresa Stępień, artystka śpiewaczka, publicystka i organizatorka wydarzenia

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Krzesimir Dębski stale wspiera działania wiążące się z Kresami, z Ziemią Wołyńską. Tam, w Kisielinie urodzili się Jego rodzice. Dla milickiej inicjatywy zdecydował się zrezygnować z honorarium związanego z Jego występem. Oprócz podzielenia się historią swojej rodziny, Maestro zadyryguje swoimi
utworami, które wykonają pod Jego batutą Miliccy Muzycy i Muzyczne Skarby Ziemi Milickiej w wydarzeniu dedykowanym Rodakom na Ziemi Wołyńskiej i Kresach Wschodnich.

Mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content