Ferie zimowe we Wrocławiu – ZOBACZ PROGRAM

Fot. Zdjęcie poglądowe - pixabay.com

Zajęcia sportowe, muzyczne, przyrodnicze, wycieczki do kina, muzeum czy do zoo – to tylko niektóre propozycje zajęć w ramach zimowych półkolonii organizowanych przez wrocławskie placówki oświatowe. Bogatą ofertę przygotowały też instytucje, biblioteki i domy kultury.

Ferie na Dolnym Śląsku będą trwały od 15 do 28 stycznia 2024 roku. Wrocławskie placówki oświatowe oraz miejskie instytucje organizują dla najmłodszych zimowe półkolonie.

Jakie plany mają wrocławianie?

O to pytamy w sondzie z mikrofonem RR.

Szkoły, zespoły szkolno-przedszkolne i licea

-Przygotowaliśmy bogaty program. Dzieci oraz młodzież mogą skorzystać z wielu zajęć, ćwiczeń na siłowni, spędzić czas z rówieśnikami. – mówi Monika Dubec z Biura Prasowego UM Wrocławia.

Półkolonie organizowane są w kilkudziesięciu placówkach oświatowych. Na stronie wroclaw.pl można znaleźć informacje o „salach otwartych”, gdzie codziennie organizowane są bezpłatne zajęcia i animacje (np. Sportowa SP przy ul. Ścinawskiej, XII LO przy pl. Orląt Lwowskich, SP nr 5 ul. Jelenia itd.).

Sportowo w Spartanie

Spartan przygotował sportowe półkolonie: pływacko-łyżwiarskie (ul. Wejherowska 34), tenisowo-łyżwiarskie (ul. Spiska 1), piłkarsko-sportowe (ul. Lubińska 53 i ul. Krajewskiego 2) oraz sportowe (ul. Hallera 81). Mówi Maciej Moczko, rzecznik Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan.

Zajęcia odbywać się będą w ramach dwóch 5-dniowych turnusów, od godz. 7.30 do 16.30.

Hydropolis we Wrocławiu

Kolejna edycja ferii zimowych w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis rusza 15 stycznia. -Przygotowaliśmy dwa turnusy, podczas których każdy dzień będzie miał swój motyw przewodni. Zajęcia plastyczne, wizyty w atrakcjach turystycznych i sportowy trening. – mówi Grażyna Kryńska z Hydropolis.

Aquaferie

Od poniedziałku rusza także kolejna edycja AquaFerii organizowanych przez Wrocławski Park Wodny Aquapark przy ul. Borowskiej. Półkolonie dla dzieci w wieku 7-12 lat prowadzone będą pod opieką profesjonalnych animatorów. Dzieci można zapisywać na dowolną liczbę dni.

Jeden dzień AquaFerii kosztuje 249 złotych. W cenie jest też pełne wyżywienie: śniadanie, obiad i podwieczorek. Zapisy na stronie Aquapark Wrocław.

Konno na Partynicach 

Uczestnicy ferii spędzą ten czas wśród koni. Poznają ich zwyczaje, charakterystyczne zachowania. Nauczą się nimi opiekować oraz na nich jeździć. Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

Ferie na wrocławskich Partynicach to wyjątkowa okazja do poznania różnych ras końskich. Dzieci spotkają się z odważnymi końmi Straży Miejskiej, poznają niezwykle przyjazne konie pracujące przy zajęciach hipoterapii, zaś umiejętności jeździeckie będą doskonalić podczas jazdy na kucach i koniach z naszej stajni rekreacyjnej – opowiada Piotr Makarewicz, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez na Torze Wyścigów Konnych-Partynice.

Półkolonie na Partynicach organizowane są w ramach dwóch tygodniowych turnusów. Koszt jednego turnusu wraz z wyżywieniem wynosi 1400 zł. Zapisy na stronie www.bilety.torpartynice.pl.

Hala Stulecia – odkryj swoje super moce

Przez cały okres ferii na półkolonie zaprasza wrocławska Hala Stulecia. Pierwszy tydzień pod hasłem: „Odkryj swoje super moce!”, drugi: „Tropem zagadek: sekret długowiecznej Hali Stulecia”. 

W pierwszym tygodniu ferii dzieci, dzięki swoim super-mocom, wyruszą na ratunek Ziemi. W poszukiwaniu inspiracji, zawędrują do świata Batmana, czy Supermana. Dowiedzą się też, jak projektować i budować z szacunkiem dla środowiska. W drugim tygodniu poszukają sekretu długowiecznej Hali Stulecia. Uzbrojeni w lupy spróbują rozwiązać tę intrygującą zagadkę – opowiada Tomasz Myszko-Wolski, rzecznik prasowy Hali Stulecia. 

Półkolonie potrwają od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-17.00 i adresowane są do dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Koszt turnusu to 910 zł za tydzień. Dla rodzeństwa zniżka w wysokości 100 zł. Szczegółowe informacje na stronie https://halastulecia.pl/edukacja/ferie-na-maxa/

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content