Akcja Miasto dołącza do Koalicji dla Wrocławia

fot. Radio Rodzina

Członkowie Akcji Miasto podpisali deklarację o dołączeniu do Koalicji dla Wrocławia. Są w niej już: Platforma Obywatelska, Zieloni i Wrocławskie Forum Osiedlowe. -To nie koniec – zapowiada szef PO na Dolnym Śląsku, poseł Michał Jaros.

Do wyborczego projektu Platformy Obywatelskiej dołączyli miejscy aktywiści. Stowarzyszenie Akcja Miasto znane jest z zaangażowania na rzecz Wrocławia, a także z patrzenia władzy na ręce.

Wśród priorytetów mają być działania na rzecz kolei aglomeracyjnej, zieleń i wspólny bilet na kolej i MPK. Mówi Jakub Nowotarski, prezes Akcji Miasto.

-Rozmowy trwały od długiego czasu. – zaznacza Michał Jaros, poseł na Sejm RP i przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.

Projekt Platformy będzie się rozrastał, podkreśla wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska.

Radny Michał Kwiatkowski z osiedla Powstańców Śląskich, dodaje że postulat rzetelności będzie istotnym argumentem w czasie nadchodzących wyborów samorządowych.

„Koalicja dla Wrocławia” ma działać pod jednym warunkiem – że nie dołączy do niej prezydent Jacek Sutryk. Tak sprawę komentuje szef Platformy.

W najbliższych tygodniach będą odbywać się konsultacje programowe.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content