KMP we Wrocławiu: Ostatnie tygodnie były dla nas wszystkich trudne

fot. Radio Rodzina

Wrocławska Policja prowadzi w ciągu doby ok. 300-400 interwencji. Funkcjonariusze prowadzą patrole, zatrzymując nietrzeźwych kierujących, są wzywani do rozbojów, bójek, kradzieży z włamaniami itd. Wśród priorytetów na rok 2024 wymieniają bezpieczeństwo i umocnienie współpracy z instytucjami.

Prawie 1000 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci w sylwestrowy weekend, zatrzymując 57 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 20 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić auto po alkoholu.

Dla wrocławskich policjantów to jest taka średnia dobowa. – zaznacza komisarz Wojciech Jabłoński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Od kilku dni trwają we Wrocławiu poszukiwania 22-letniego mężczyzny, który zaginął w Sylwestra w okolicy Mostu Grunwaldzkiego. Jak zadbać o bezpieczeństwo, by nie dochodziło do takich sytuacji?

Myślę, że w większości tych sytuacji są to nieszczęśliwe wypadki wynikające z nieodpowiedzialności tych osób. – tłumaczy st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Wrocławska Policja odniosła się także do tragicznych wydarzeń z grudnia 2023 r., kiedy to zatrzymany Maksymilian F. postrzelił w radiowozie dwóch policjantów. Funkcjonariusze zmarli po paru dobach w skutek poniesionych ran postrzałowych.

To dla nas wszystkich była olbrzymia tragedia. Komendant Wojewódzki Policji powołał specjalny zespół, który bada przebieg i okoliczności tej sprawy. Apelujemy, żeby nie powielać nie sprawdzonych informacji, nie ferować wyników. Na pewno poinformujemy opinię publiczną o postępowaniu. – dodaje komisarz W. Jabłoński.

Trwają nabory do pracy w służbach mundurowych, gdyż brakuje policjantów. Wrocław jest na drugim miejscu w Polsce pod względem liczby zgłaszanych interwencji.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content