Jadą na mistrzostwa świata w hokeju podwodnym

fot. Patrycja Jenczmionka

O hokeju na lodzie słyszał chyba każdy. Na płycie lodowiska odbijamy krążek do bramek po dwóch stronach, ale o hokeju pod wodą… z pewnością słyszało wiele mniej osób. Podwodny hokej to sport, obok którego nie można przejść obojętnie. Zwłaszcza, że nasze sportsmenki jadą na Mistrzostwa Świata Hokeja Podwodnego do Malezji.

Mistrzostwa odbywają się co 2 lata, jednak przyszłoroczna edycja jest najważniejsza. Pierwszy raz w historii przedstawicielki tej dyscypliny będą miały szanse walczyć o medal i pierwszy raz polska reprezentacja pokaże się na Mistrzostwach Świata Hokeja Podwodnego. Obecność naszych dziewczyn wymaga wielomiesięcznych przygotowań, w tym comiesięcznych zgrupowań w Centralnym Ośrodku Sportu – Wałcz oraz codziennych treningów w wodzie jak i na lądzie. 

Katarzyna Dominik – reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata Hokeja Podwodnego w Malezji, klub Szuwary Ostrzeszów mówi jak zaczęła się jej przygoda z hokejem pod wodą.

Reprezentantka tłumaczy, na czym polega ta dyscyplina sportu.

Katarzyna Dominik zaprasza do „podglądania” tego sportu. Można także wesprzeć reprezentantki kraju.

Udział w rozgrywkach w Kuala Lumpur to dla naszych dziewczyn spełnienie sportowych marzeń. Jest to również ukoronowanie zwycięstw na zawodach w innych krajach, np. 2 miejsce na zawodach w Pradze oraz 3 miejsce na zawodach w Czeskich Budziejowicach, gdzie nasze zawodniczki grały z Węgierkami, Turczynkami, Niemkami, Czeszkami oraz Angielkami.

POSLUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content