Dolnośląskie inspiracje na Boże Narodzenie, po świętach, sylwestra i nowy rok

mat. prasowe Urząd Marszałkowski

Wielkimi krokami zbliżamy się do świąt Bożego Narodzenia. Na portalu https://dolnyslask.travel/dolnoslaskiebozenarodzenie-2/ znajdziemy pomysły na zimowe eskapady i sylwestra w regionie, wejściówki do najpiękniejszych atrakcji i nagrody, które ucieszą każdego oraz gotowe inspiracje na niebanalne prezenty pod choinkę od lokalnych producentów.

Justyna Butryn – zastępca dyrektora Wydziału Promocji Województwa Urzędu Marszałkowskiego proponuje, by czas między świętami spędzić w zamkowych klimatach.

Można też zejść do dolnośląskich podziemi, dodaje.

Najpiękniejsze szopki w regionie

Szopki w kościołach, na świeżym powietrzu, ruchome czy żywe – na Dolnym Śląsku można zobaczyć ich wiele w różnej postaci. Święta to idealny moment na rodzinne wyprawy do pobliskich miejscowości, aby podziwiać tradycyjne żłóbki, przedstawiające historię narodzin Jezusa Chrystusa. Wiele z nich powstało chociażby na Ziemi Kłodzkiej na przełomie XVII i XVIII w. Niektóre możemy podziwiać do dziś. To między innymi ruchoma szopka w Wambierzycach, Czermnej czy w Bazylice Mniejszej NMP w Bardzie Śląskim. Do Barda zabiera nas Justyna Butryn –zastępca dyrektora Wydziału Promocji Województwa Urzędu Marszałkowskiego.

Warto zobaczyć również żywą szopkę przy kościele NMP Matki Pocieszenia we Wrocławiu-Dąbie, która w tym roku obchodzi swoje 27-lecie. Więcej informacji: dolnyslask.travel/najpiekniejsze-szopki-na-dolnym-slasku/.

Spektakle światła na Dolnym Śląsku

W zimowe krótkie dni najlepiej odwiedzić rozświetlone atrakcje, których w regionie nie brakuje. We Wrocławiu czekają zupełnie nowe pokazy świetlne Fontanny Mulimedialnej obok Hali Stulecia, przy zamku Topacz powstał Lumina Park, w którym można się wybrać na multimedialny spacer wśród błyszczących instalacji i dźwięków, a w Zamek Książ i Palmiarnia zapraszają do ogrodu świateł, gdzie zamkowe tarasy zostały rozświetlone niezwykłymi iluminacjami.

Czas najlepiej spędzić z rodziną, podkreśla Justyna Butryn – zastępca dyrektora Wydziału Promocji Województwa Urzędu Marszałkowskiego.

Resztę miejsc znajdziecie pod linkiem: dolnyslask.travel/dolnoslaskie-iluminacje/

Na Dolnym Śląsku turystycznym magnesem są również wieże widokowe. Borowa w Górach Wałbrzyskich, Sky Walk w Świeradowie-Zdroju, platforma widokowa na szycie Trojaka, nowa wieża na Śnieżniku – wielbicielom pięknych krajobrazów polecamy odwiedzić tarasy widokowe, które znajdziecie na stronie dolnyslask.travel/wiezewidokowe/. Jeśli tylko dopisze pogoda, to rodzinne wyjście na sanki ucieszy nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Podpowiadamy lokalizacje, gdzie można się oddać białemu szaleństwu: dolnyslask.travel/sanki-na-dolnym-slasku/

Wybierz regionalny prezent dla swoich bliskich

Niepowtarzalna ceramika bolesławiecka, naturalne miody, ponadczasowe kryształy, ręcznie robione ozdoby świąteczne: w ramach akcji powstała seria artykułów z pomysłami na prezenty, które mogą sprawić radość najbliższym.

Urząd Marszałkowski przygotował Dolnośląski Prezentownik, mówi Justyna Butryn – zastępca dyrektora Wydziału Promocji Województwa Urzędu Marszałkowskiego.

Dolnośląskie smakołyki, czyli pierniki, kawy czy wina od lokalnych dostawców, bilety do różnorodnych atrakcji w regionie – zainteresowani znajdą tam wiele inspiracji na przemyślane upominki, pokazujące to, co na Dolnym Śląsku najlepsze. Mówi Justyna Butryn – zastępca dyrektora Wydziału Promocji Województwa Urzędu Marszałkowskiego.

Nie masz pomysłu na prezent? Warto postawić na kulturę.

Więcej nt. przykładowych podarunków: dolnyslask.travel/dolnoslaski-prezentownik/

Jak spędzić sylwestra i nowy rok na Dolnym Śląsku?

Końcówka roku to czas podsumowań. Warto pomyśleć, jak w tym spędzić ostatni dzień w roku. Sportowo, kulturalnie czy na odpoczywaniu – to wszystko możemy znaleźć na Dolnym Śląsku.

Gdzie wybrać się z całą rodziną w zimowe dni, w jakich okolicznościach można przywitać nowy rok, radzi Justyna Butryn – zastępca dyrektora Wydziału Promocji Województwa Urzędu Marszałkowskiego.

Najlepszą alternatywą dla świątecznego leniuchowania jest wyjazd na narty w przerwie świątecznej. Województwo Dolnośląskie może się poszczycić wieloma dużymi ośrodkami narciarskimi, np. w Zieleńcu, Czarnej Górze, Karpaczu czy Świeradowie-Zdroju, gdzie narciarze znajdą wiele nartostrad do wyboru, trasy o zróżnicowanym nachyleniu, nowoczesne koleje gondolowe. Mimo to pierwsze kroki na nartach najlepiej stawiać w mniej znanych lokalizacjach. Stacja narciarska Kamienica, ośrodek Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach, stok w Lądku-Zdroju czy Przełęcz Sokola w Górach Sowich – te miejsca są świetną propozycją dla osób chcących w spokojnej atmosferze, bez tłumów na stoku, cieszyć się ze zjazdów. O więcej tego typu miejscach przeczytacie tutaj: https://dolnyslask.travel/narty-w-gorach-sowich/ oraz https://dolnyslask.travel/nartynaziemiklodzkiej/.  

Nowy Rok w tym roku przypada w poniedziałek. Inspiracji możemy szukać na stronie: https://dolnyslask.travel/dolnoslaskiebozenarodzenie-2/

Kultowe miejsca w dolnośląskich górach

W czasie przerwy świątecznej możemy miłośnicy górskich wycieczek i spacerów mogą odkryć kultowe miejsca. Na Dolnym Śląsku mamy góry, stoki narciarskie, urokliwe miasteczka, piękne krajobrazy i mnóstwo szlaków turystycznych, które warto zobaczyć także zimą.

O propozycjach spędzenia czasu w górach mówi Justyna Butryn – zastępca dyrektora Wydziału Promocji Województwa Urzędu Marszałkowskiego.

Samotnia znajdująca się w połowie drogi na Śnieżkę, malowniczo położona Andrzejówka, obok której znajduje się górka do zjazdów na sankach czy Chatka Górzystów ze słynnymi naleśnikami – w dolnośląskich górach na turystów czeka doskonałe zaplecze.

O 26 kultowych miejscach przeczytacie tutaj: https://geoportal.dolnyslask.pl/app/mapa/umwd-wodgik-wroclaw/kultowe-miejsca-w-dolnoslaskich-gorach-b4xk9/

Więcej: https://dolnyslask.travel/dolnoslaskiebozenarodzenie-2/

inf. wł./mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content