Profilaktyka nowotworów skóry pn. „Znamiona pod lupą”

Dr Roman Czarnecki - onkolog, chirurg

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu Ośrodek Badawczo-Rozwojowy w Poradni Dermatologicznej realizowany był w tym roku program profilaktyczny, dofinansowany ze środków Gminy Wrocław, polegający na bezpłatnych badaniach znamion dla mieszkańców Wrocławia.

Przebadano 600 pacjentów (w tym 366 kobiet i 234 mężczyzn); pacjenci u których zmiany okazały się mieć charakter nowotworu, zostali zaopiekowani i skierowani na dalszą diagnostykę, którą ułatwia Ośrodek Profilaktyki, Diagnostyki i Terapii nowotworów w szpitalu.

Jak zapobiegać nowotworom skóry i jak wygląda ścieżka leczenia w przypadku zdiagnozowania choroby? O tym rozmawiamy z dr Romanem Czarneckim, chirurgiem onkologiem pracującym w placówce.

Emisja audycji już dziś (czwartek, 21 grudnia) po godz. 11:00. Powtórka programu po godz. 18:00.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

REJESTRACJA DO PROGRAMU

tel. 669-984-272

Od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-15.00.

Audycja finansowana w ramach Programu polityki zdrowotnej z zakresu Profilaktyki nowotworów skóry pn. „Znamiona pod lupą”. Program jest realizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego i jest finansowany z środków Gminy Wrocław. Programem objęci są mieszkańcy Wrocławia.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content