W ten weekend będą działy się cuda

fot. https://www.facebook.com/szlachetna.paczka.dolnoslaskie

W najbliższą sobotę i niedzielę będzie miał miejsce finał 23. edycji Szlachetnej Paczki. Będzie to czas, w którym potrzebujące osoby otrzymają paczki – prezenty świąteczne przygotowane, często, przez anonimowych darczyńców.

Ponieważ do rozpoczęcia weekendu cudów zostało już niecałe półtora dnia zarówno organizatorzy jak i darczyńcy są już na ostatniej prostej. – Ostatnia prosta jeśli chodzi o darczyńców to domykanie ostatnich zakupów. Jeśli robimy paczkę firmą, to zbieranie różnych produktów czy pakowanie paczek w świąteczne papiery – mówi Anna Kałka, koordynatorka ds. promocji Szlachetnej Paczki w województwie dolnośląskim.

Weekend cudów to mobilizacja wszystkich – koordynatorów, liderów, wolontariuszy, darczyńców i oczywiście rodzin. W końcu trzeba pokierować dostarczaniem paczek rodzinom, które na nie czekają.

– W momencie otrzymania paczek rodziny otwierają je, a wolontariusz spisuje podziękowania dla darczyńców. Widać wtedy łzy radości w oczach, słów podziękowania nie ma końca. To jest właśnie weekend cudów, ponieważ dla niektórych rodzin jest to znak, że ktoś ich zauważył – mówi Anna Kałka.

W dalszym ciągu poszukiwani są darczyńcy. By zostać nim i obdarować potrzebującą rodzinę wystarczy wejść na stronę Szlachetnej Paczki, wybrać odpowiedni region i rejon i zgłosić się!

Całej rozmowy z Anną Kałką możecie wysłuchać poniżej:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content