Nowoczesny sprzęt dla nowoczesnego ratownictwa

fot. Radio Rodzina

13 grudnia we Wrocławiu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania dziesięciu nowoczesnych pojazdów pożarniczych dla jednostek PSP woj. dolnośląskiego. Sprzęt posłuży strażakom do ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Dwa ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze, siedem średnich pojazdów oraz specjalne samochody ratownicze trafiły do jednostek Państwowej Straży Pożarnej na Dolnym Śląsku. Akty przekazania, dyplomy i kluczyki do samochodów odebrali komendanci lokalnych jednostek.

Mówi nadbrygadier Adam Konieczny, zastępca Komendanta Głównego PSP.

-Na przestrzeni ostatnich lat dosyć znacząco odmłodziliśmy wiek naszych samochodów. – mówi nam Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP, nadbryg. Marek Kamiński.

Rok 2023 był rekordowy pod względem finansowania przez fundusze środowiskowe strażaków ochotników i straż państwową. – podkreśla Łukasz Kasztelowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Jeden z wozów rozpoznawczo-ratowniczych trafił do Komendy Powiatowej PSP w Gminie Lubin. Sekretarz gminy Bartosz Chojnacki tłumaczy, jak sprzęt przyda się służbom.

Na wsparcie mogą liczyć również jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. – dodaje komendant.

Koszt zakupu wyniósł ok. 10 mln zł. Po uroczystościach przekazania wozów, w auli PWT odbyła się wigilia strażaków oraz przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych.

Dwa ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze, które trafią do Komendy Miejskiej PSP w Legnicy oraz Komendy Powiatowej PSP w Kamiennej Górze. Średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, które wzmocnią Komendy Powiatowe PSP w Bolesławcu, Lubinie, Lwówku Śląskim, Trzebnicy i Zgorzelcu. Samochody specjalne lekkie rozpoznawczo-ratownicze dla Komendy Powiatowej PSP w Świdnicy oraz samochód specjalny lekki, operacyjny dla Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content