Anna Dymna nagrodzona we Wrocławiu. Mistrzyni Sceny, Sztuki i Dobroczynności

fot. Radio Rodzina

Kapituła Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu nadała Tytuł Honorowego Mistrza Annie Dymnej – „Mistrzyni Sceny, Sztuki i Dobroczynności”. Oficjalne uroczystości odbyły się w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. W wydarzeniu wzięli udział hierarchowie kościołów chrześcijańskich, przedstawiciele władz Wrocławia i Dolnego Śląska.

– Tradycyjnie łączymy wigilię rzemieślniczą z uroczystością nadania Honorowego Tytułu Mistrza – mówi Zbigniew Ładziński, prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu.

Uroczystość podzielona była na dwa etapy, tłumaczy Zbigniew Ładziński.

Tytuł jest najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przez środowisko rzemiosła dolnośląskiego w uznaniu dla wybitnej działalności na polu nauki, kultury, gospodarki oraz innych dziedzin życia społecznego, osobie o znaczącym autorytecie moralnym, która nie jest rzemieślnikiem, ale swój zawód wykonuje na najwyższym mistrzowskim poziomie. Mówi Anna Dymna, aktorka, prezeska i wolontariuszka Fundacji Mimo Wszystko.

– Mam taki charakter dzięki moim rodzicom i ludziom, których spotykałam – dodaje Anna Dymna.

Anna Dymna w swoim wystąpieniu wspomniała słowa swojej mamy: „Nie ma ludzi złych, niektórzy tylko nie wiedzą tego, że są dobrzy, wstydzą się tego, nie mają wzorców”

– Pewnego dnia stanęłam przy ludziach, którzy są inni niż ja – wspomina aktorka.

W tym roku aktorka obchodzi 50-lecie pracy w teatrze i 20-lecie działalności Fundacji Mimo Wszystko.

Na koniec, wszystkim zebranym na auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, życzyła przede wszystkim miłości, bo miłość jest wszystkim, co istnieje.

Na uroczystości byli obecni podopieczni z Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa. Joanna Konopka, terapeutka, nauczycielka, wolontariuszka, a także mama niepełnosprawnej dziewczyny podzieliła się z Radiem Rodzina, jak na przestrzeni czasu zmieniło i zmienia się podejście do osób ze szczególnymi potrzebami.

– Otwórzmy się na osoby ze szczególnymi potrzebami – mówi Joanna Konopka.

Na koniec pani Joanna na falach Radia Rodzina przekazała słowa wsparcia dla wszystkich rodziców, opiekunów osób niepełnosprawnych.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content