Dolny Śląsk zorganizuje Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20

mat. prasowe

Na początku przyszłego roku na KGHM Ślęza Arena we Wrocławiu odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 a Dolny Śląsk będzie gościł najlepszych młodych lekkoatletów z całego kraju.

O wydarzeniu mówi Michał Bobowiec – radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i Członek Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu.

We wrześniu  oficjalnie otwarto długo wyczekiwaną przez całe środowisko sportowe, jedyną w regionie i najnowocześniejszą w Polsce, Halę Lekkoatletyczną we Wrocławiu. Inicjatorami jej powstania był Samorząd Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Dolnośląskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Wraz z początkiem listopada swoje treningi na hali rozpoczęli pierwsi sportowcy, a już niedługo gościć na niej będą wielkie sportowe emocje – na początku przyszłego roku na KGHM Ślęza Arena odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 a Dolny Śląsk będzie gościł najlepszych młodych lekkoatletów z całego kraju.

Dolny Śląsk inwestuje w lekką atletykę od wielu lat. W ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” powstały w naszym województwie 42 obiekty lekkoatletyczne. Dodatkowo samorząd nawiązał współpracę z Dolnośląskim Związkiem Lekkiej Atletyki, czego efektem jest program zajęć „Lekkoatletyka dla Każdego!” realizowany w formie zajęć pozaszkolnych na  nowych stadionach. Stworzyło to impuls do rozwoju, powstania lub reaktywacji sekcji lekkoatletycznych w wielu miejscach w regionie. Te  działania z kolei przekładają się na wyniki we współzawodnictwie krajowym dzieci i młodzieży.

 Wydarzenie odbędzie się 9 I 11 LUTEGO 2024 r.

mat. prasowe/inf.wł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content