Synod to czas rozeznawania we wspólnocie

fot. Radio Rodzina

Blisko tysiąc osób uczestniczyło w niedzielę 26 listopada w Diecezjalnym Spotkaniu Zespołów Presynodalnych w Kościele NMP na Piasku we Wrocławiu. Pasterskiego błogosławieństwa na kolejny etap synodu udzielił Metropolita Wrocławski, ks. Abp Józef Kupny.

Wydarzenie rozpoczęło się modlitwą do Ducha Św. oraz katechezą na bazie listu do Kościoła w Pergamonie (Ap 2,12-17). Wygłosił ją o. Bp. Jacek Kiciński. -Zwróciłem uwagę na rolę słuchania Słowa Bożego, które pozwala nam wrócić do źródeł wiary. – wyjaśnia biskup.

-Cieszymy się z tego spotkania, jesteśmy na nim tacy sami, równi. – mówią parafianie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu nastąpiła w ciszy i przy akompaniamencie zespołu Hallelujah. Specjalnego błogosławieństwa udzielił Abp Józef Kupny. -Droga synodalna potrzebuje duchowego rozeznania. My się do tego procesu przygotowujemy jako wspólnota. – podkreśla metropolita wrocławski.

Następnie procesja z obrazem Matki Bożej Zwycięskiej przeszła przez Most Tumski, Ostrów aż do ogrodów i auli PWT. Tam czekał ciepły poczęstunek oraz integracja.

Zespoły presynodalne zjechały do Wrocławia z całej archidiecezji. -Wspólna modlitwa bardzo mnie buduje, to przyniesie owoce. – dodaje ks. Krzysztof Dudojć, proboszcz parafii w Lewinie Brzeskim.

Cała relacja już w poniedziałek w audycji Dziś w Kościele po godz. 13:10.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content