Blisko 3,6 mln pasażerów już w listopadzie! Wrocławskie lotnisko z rekordem

Prezes Portu Cezary Pacamaj z rekordowymi pasażerami, 2023

23 listopada o godzinie 8:45 w Porcie Lotniczym Wrocław wylądował samolot Ryanair o numerze FR4308 Walencja – Wrocław. Na pokładzie maszyny znaleźli się wyjątkowi pasażerowie. To podróżni nr 3 548 026 i 3 548 027 w gronie obsłużonych w 2023 roku. Na ponad miesiąc przed końcem roku wrocławskie lotnisko poprawiło najlepszy wynik w swojej historii.

Kończący się rok to zdecydowanie najlepszy okres w historii Portu Lotniczego Wrocław. W lutym szacowano zbliżenie się do wyniku z 2019 roku, ostatniego przed pandemią. Rzeczywistość przerosła jednak nawet najbardziej optymistyczne scenariusze. W każdym kolejnym miesiącu lotnisko poprawiało rekord liczby podróżnych, ustanawiając także najwyższy wynik w historii sezonu letniego. Od 1 stycznia do 23 listopada Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 3,5 miliona pasażerów, przekraczając rekord sprzed 4 lat na ponad miesiąc przed końcem roku.

Seria rekordów

– To wyjątkowy dzień w historii naszego lotniska i wspaniała nagroda za rok pełen pracy. Na tak znakomite wyniki wpłynęło kilka czynników – rozwinięta oferta portu, zwiększenie częstotliwości lotów w najpopularniejszych kierunkach i ciężka praca całego zespołu. Dzięki temu podróżni mogli odwiedzać każdy zakątek Europy w dogodnych terminach. Szacujemy, że do końca roku zbliżymy się do bariery 4 milionów obsłużonych pasażerów. Wierzymy, że dzięki planowanej rozbudowie portu w kolejnych latach będziemy systematycznie bić nowe rekordy. – mówi Cezary Pacamaj, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Intensywny rozwój oferty

Kluczowe dla wyników lotniska było rozbudowanie rozkładu lotów. W okresie letnim Port Lotniczy Wrocław obsługiwał podróżnych korzystających z ponad 90 połączeń. W ofercie znalazło się 10 lotów do Włoch, 5 do Hiszpanii, 4 do Grecji czy też 2 na Cypr. Oprócz zwiększenia częstotliwości rejsów w najpopularniejszych kierunkach, do oferty dołączyły wtedy także atrakcyjne nowości – Brindisi i Sofia. Oferta rozwinęła się także zimą. Wizytówką portu stał się zainaugurowany w listopadzie bezpośredni lot do stolicy Korei Południowej, Seulu.

Źródło: mat. pras.

Fot. Port Lotniczy we Wrocławiu – samolot z pasażerami, 2023

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content