Poseł Paweł Hreniak: Naszym kandydatem jest wciąż Elżbieta Witek

fot. Patrycja Jenczmionka

Miejsce dla kandydata PiS w Prezydium Sejmu jest zapewnione – mówił wczoraj w orędziu marszałek Szymon Hołownia. Poseł na Sejm Paweł Hreniak mówi, co zrobi teraz Zjednoczona Prawica oraz komentuje jej ostatnie decyzje. Czy będzie opozycją totalną? Jakie losy będą ustaw liberalizujących aborcję? W jakich komisjach chce zasiadać Paweł Hreniak? – o to wszystko pytamy „Porannymi Gościu”.

-Nie mogliśmy się zachować inaczej.  To jest nasz suwerenna decyzja kto będzie reprezentował nas w prezydium – tak o głosowaniu przeciwko propozycjom marszałków większości sejmowej oraz o odrzuceniu kandydatury marszałek Elżbiety Witek – mówi poseł Paweł Hreniak.

Poseł Paweł Hreniak odniósł się także do słów marszałka Sejmu Szymona Hołowni, że jest miejsce dla kandydata PiS w Prezydium Sejmu.

We wczorajszym orędziu marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapewnił, że Elżbieta Witek pozostaje kandydatką jego ugrupowania na wicemarszałka Sejmu. ale klub PiS powinien zgłosić kandydaturę, która spotka się z pozytywną oceną dotychczasowej pracy przez większość parlamentarną.

Zdaniem część parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy Elżbieta Witek w czasie pełnienia funkcji marszałka Sejmu złamała regulamin izby niższej i standardy prowadzenia obrad. Przeciwnego zdania jest Zjednoczona Prawica.

Co z ustawami dot. aborcji, zerowego podatku na żywność czy wakacjami kredytowymi?

Konfederacja złożyła dwa projekty ustaw. Dotyczą one przedsiębiorców oraz kwoty wolnej od podatku. Lewica składa projekty ws. liberalizacji przepisów aborcyjnych. Jak KO zachowa się wobec zapowiedzianych przez Lewicę ustaw liberalizujących kwestie aborcyjne. Te sprawy nie znalazły się w umowie koalicyjnej.

-To co łączy opozycję to nienawiść do PiS i kwestie aborcyjne, mówi poseł na Sejm Paweł Hreniak.

PiS chce złożyć trzy projekty ustaw dot. 0 stawki VAT, wakacji kredytowych i niedzieli handlowych.

Posła pytaliśmy także w jakich komisjach i zespołach będzie zasiadał?

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia otrzymał już cztery projekty ustaw – po dwa autorstwa Lewicy i Konfederacji. W pierwszej kolejności Sejm zająć się m.in. projektami dotyczącymi złagodzenia prawa aborcyjnego.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content