Wsparcie finansowe dla dolnośląskich przedsiębiorców

fot. Radio Rodzina

Dolnośląski sejmik przyjął we wrześniu program wsparcia dla regionalnych przedsiębiorców, dzięki któremu zyskają oni dostęp do niskooprocentowanych pożyczek na rozwój. Program dysponuje obecnie kwotą ponad 60 milionów złotych. Środki zarządzane są przez Dolnośląski Fundusz Rozwoju.

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy są siłą napędową regionalnej gospodarki Dolnego Śląska. To w dużej mierze im zawdzięczamy bardzo dobrą kondycję gospodarczą regionu i jako samorząd województwa chcemy ułatwić im codzienne funkcjonowanie i rozwój.

Mówi Cezary Przybylski, Marszałek województwa Dolnośląskiego.

Pożyczki udzielane będą na warunkach korzystniejszych niż rynkowe, wynoszące od 2,39%. Na co będzie można je przeznaczyć?

Wsparcie dostępne będzie w Agencjach Rozwoju prowadzonych przez Samorząd Województwa we wszystkich subregionach. Jak dodaje wicemarszałek Tymoteusz Myrda, na pomoc mogą liczyć zarówno firmy z wieloletnim doświadczeniem, jak i start-upy.

Dolnośląski Fundusz Rozwoju i regionalne Agencje Rozwoju organizują programy wsparcia dla dolnośląskich firm w oparciu o finansowe instrumenty zwrotne takie jak: pożyczki, gwarancje i poręczenia. Środki przekazywane przedsiębiorcom powracają do funduszu i są ponownie inwestowane w rozwój gospodarki w regionie.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content