Uczestnicy „Projektu Młodzież”: Obyśmy przyciągali do Jezusa, a nie do siebie

Uczestnicy "Projektu Młodzież" fot. Ilona Piechnik

Za nami pierwsze Laboratorium ewangelizacji i duszpasterstwa młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej. Co o tym spotkaniu sądzą uczestnicy?

– Przede wszystkim chciałam być ze wszystkimi, którzy w naszej archidiecezji są z młodzieżą i dla młodzieży. Chciałam posłuchać o ich doświadczeniu -mówi s. Maria Czepiel, elżbietanka.

– Przyjechałyśmy po to, aby wzmocnić się duchowo. Jeśli chcemy coś od siebie dać, to musimy być wzmocnione duchowo. Oprócz tego chcieliśmy poznać sposoby prowadzenia młodych, aby zapewnić im, jak najlepsze warunki do wzrastania duchowego. To spotkanie jest dla nas wzrostem duchowym– mówią Kasia i Sonia, liderki młodzieży franciszkańskiej przy ul Kruczej

-Mam nadzieję, że Archidiecezja Wrocławska weźmie sobie mocno do serca ten duszpasterski plan pracy z młodzieżą – mówi Jakub Piechnik ze wspólnoty Hallelu Jah.

– Bardzo podoba mi się ta inicjatywa. Na drodze do kapłaństwa potrzebny jest warsztat i pomoc od osób, które się duszpasterstwem zajmują. W seminarium mi tego brakuje i korzystam z tego typu warsztatów i dzielenia się doświadczeniem. Ze spotkania wynoszę obraz parafii, jaki jest moim marzeniem. Na tych warsztatach zobaczyłem, że jest to możliwe- kl. Jakub Dominas w V rok MWSD we Wrocławiu.

– Szukałam pomysłu na grupę dla młodzieży – s. Sylwia ze Zgromadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty

– Jesteśmy tutaj po wiedzę, aby dowiedzieć się, jak zachęcić młodych do wstąpienia do naszej nowej grupy. Poza tym mamy przygotować się do pomocy w animacji spotkań do Sakramentu Bierzmowania – zaznaczają Asia i Wiktoria ze wspólnoty młodzieżowe z parafii św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu – Leśnicy. Z kolei Ada i Oliwia z tej samej parafii podkreślają, że był to ciekawy czas nauki, nabywania doświadczenia i pomysłów. To dobry czas naszej formacji Dowiedziałyśmy się wiele nowych rzeczy i na co dzień brakuje wiedzy, którą miałyśmy okazję tutaj zdobyć.

– To okazja do zbierania narzędzi do towarzyszenia młodym i uczyć się od innych, jak iść z młodymi przez te trudne czasy i pokazywać drogę do Pana Boga – podsumowuje swoją obecność diakon Grzegorz Łuczyszyn.

– Jako duszpasterz młodzieży szukam sposobów dotarcia do młodzieży. […] Wyjeżdzam z umocnieniem, że jest to właściwa droga, które wciąż się uczę- ks. Jakub Wiechnik, wikariusz parafii pw. św Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu – Gądowie.

Wypowiedzi zebrał kl. Krzysztof Niemczyk z MWSD we Wrocławiu

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content