Dużo nagród na 9-lecie Afrykarium! 

Foto: Mat. Pras.

Nasze Afrykarium ma już 9 lat! Aż trudno w to uwierzyć, ale budowa największego pawilonu w naszym zoo ruszyła ponad dekadę temu, a uroczyste otwarcie nastąpiło 26 października 2014 roku.

9. rocznicę otwarcia naszej największej atrakcji świętujemy hucznie. 26 października na naszych zwiedzających czekają atrakcje: gadżety i poczęstunek w Afrykarium. Ale to nie wszystko! 99 osoba w kolejce otrzyma kartę rocznego wstępu do zoo oraz drobny upominek. Ruszyliśmy także z konkursem na naszym facebooku, w którym do wygrania są kolacja dla dwóch osób w tunelu w Afrykarium (Kanale Mozambickim), karty roczne do zoo, kalendarze zoo na 2024 r., bilety do kina VR w holu Afrykarium na 2 wybrane seanse oraz bilety do ogrodu świateł Garden of Lights na wystawę “Dzika Afryka”, która rusza już 27.10.2023 r. na terenie zoo.

Wiele nagród na 9-lecie Afrykarium

To już 9 lat odkąd otwarty jest pawilon Afrykarium w naszym zoo. – To nasza największa atrakcja i jak dotąd jedyne na świecie oceanarium poświęcone jedynie faunie Czarnego Lądu. W nasze 9. urodziny zapraszamy do odwiedzenia Afrykarium z całą rodziną. Przygotowaliśmy dla Państwa drobne niespodzianki, a także konkurs z mnóstwem atrakcyjnych nagród na naszym facebooku – zachęca Joanna Kasprzak, Prezes Zarządu ZOO Wrocław.

Każdy, kto odwiedzi w czwartek nasze zoo, może skosztować babeczek i krówek, jakie w holu głównym od godz. 9:30 będzie rozdawało bistro Laguna. Można tam spotkać także naszego animatora – maskotkę zoo rozdającą drobne gadżety.

Dodatkowo, osoba która 26 października 2023 roku kupi w naszej kolejce 99. bilet indywidualny (nie uwzględniamy grupowych), otrzyma voucher na kartę roczną do zoo i torbę z upominkami. 

Ruszyliśmy także z naszym konkursem na facebooku: najpierw należy rozwiązać test na temat Afrykarium (dostępny na naszym chatbocie), a następnie podzielić się swoim ulubionym zdjęciem z tego pawilonu. Do zgarnięcia są: kolacja dla dwóch osób w tunelu w Afrykarium (Kanale Mozambickim), karty roczne do zoo, kalendarze z maluchami z wrocławskiego zoo na 2024 r., bilety do kina VR w holu Afrykarium na 2 wybrane seanse oraz bilety do ogrodu świateł Garden of Lights na wystawę “Dzika Afryka”, która rusza już 27.10.2023 r. na terenie zoo. Szczegóły na naszym Facebooku.

Ponadto 26.10 można wykupić specjalne zwiedzanie Afrykarium z przewodnikiem jedynie za złotówkę. Oprowadzanie o godzinie 9:45, 11:30 i 13:15. Limit miejsc na każde wydarzenie to 50 osób. Bilety dostępne w kasach oraz online (sprzedaż w kasach zamyka się na 2 minuty przed wydarzeniem, sprzedaż online zamyka się na 2 godziny przed wydarzeniem). Nie ma możliwości zwrotu biletu.

Największa inwestycja w historii zoo

– Wrocławskie zoo w swojej niemal 160-letniej historii nigdy nie zbudowało drugiego tak monumentalnego pawilonu jak Afrykarium. Pomysłodawcą budowy ogromnego oceanarium jest były prezes zoo Radosław Ratajszczak, a projektantem wrocławskie biuro projektowe “Fabryka Projektów ArC2” na czele z małżeństwem Mariusza i Doroty Szlachcic. Na zakończonym niedawno florenckim Biennale Internazionale Dell’Arte Contemporanea Dorota Szlachcic otrzymała nagrodę “Leonardo Da Vinci” del Presidente za realizacje architektoniczne w Polsce. Chodzi o Afrykarium, ale też o jej późniejszy projekt – gmach Orientarium łódzkiego zoo – mówi Joanna Kasprzak, Prezes Zarządu ZOO Wrocław.

Wykonawcą Afrykarium wyłonione zostało Przedsiębiorstwo Budowlane Inter-System S.A. 14 marca 2012 roku podpisana została umowa na realizację inwestycji, a w 2014 roku jeszcze przed jej ukończeniem, w Afrykarium zamieszkały pierwsze zwierzęta. Całość została ukończona przed planowanym terminem (którym pierwotnie były huczne obchody 150-lecia zoo latem 2015 roku). Afrykarium powitało pierwszych gości już 26 października 2014 roku.

Od tego czasu Afrykarium jest magnesem przyciągającym zwiedzających. W roku 2015, pierwszym po otwarciu pawilonu,  gościliśmy rekordowe 1,88 mln osób. Od tamtego czasu Afrykarium odwiedziło niemal 15 mln osób. 

– Afrykarium to nie tylko imponująca budowla, ale przede wszystkim dom rzadkich i niejednokrotnie zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Nowoczesny pawilon zapewnia nam odpowiednie warunki hodowli setek gatunków ryb, w tym rekinów i płaszczek, a także największej w tej części Europy kolonii pingwinów przylądkowych, czy jedynej w Polsce rodziny manatów karaibskich – mówi Marta Zając-Ossowska, Dyrektor Generalna ZOO Wrocław.

W naszym największym pawilonie można oglądać między innymi kotiki afrykańskie, krokodyle nilowe, jedne z mniejszych antylop świata – dikdiki, a także mrówniki, golce, mangusty i wiele gatunków ptaków latających nad głowami zwiedzających. Tego lata w Afrykarium zawitała nowa atrakcja – fotele wirtualnej rzeczywistości. Można na nich obejrzeć filmy wykonane w technologii 360 stopni. Po sezonie letnim wstawiliśmy fotele do holu Afrykarium – zachęcamy, by korzystać z kina VR również jesienią i zimą. Można spotkać się twarzą w twarz z gorylami, czy też nurkować z humbakami.

Foto: Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content