Sąsiedzkie kolacje na Nadodrzu

fot. Radio Rodzina

Wrocławski Instytut Kultury zaprasza na podsumowanie projektu „all.cake.all.night” Teresy Stillebacher i kolektywu Aesthetic Athletics+. W ramach działań powstał Pawilon architektoniczny w Dziedzińcu Artystycznym HART hostelu, gdzie mieszkańcy Nadodrza (i nie tylko) mogą wziąć udział we wspólnym gotowaniu i smakowaniu potraw w otwartej kuchni.

Projekt rozpoczął się we wrześniu, kiedy zespół AIR Wro zaprosił na rezydencję artystyczną austriacką architektkę w ramach międzynarodowej sieci MagiC Carpets. Teresa Stillebacher przyjechała do Wrocławia z zaprzyjaźnionymi architektami i wykładowcami tworzącymi austriacki kolektyw Aesthetic Athletics+. Grupa skonstruowała przestrzenny pawilon wyposażony w polową kuchnię i meble DIY. Obiekt przy ulicy Rydygiera 25a został w całości zbudowany z materiałów z drugiego obiegu.

W ostatni piątek miesiąca, 27 października o godz. 18:00, zorganizowany będzie ostatni poczęstunek połączony z wystawą (link). Spotkanie otworzy znana mieszkańcom i mieszkankom Nadodrza formuła: wspólne gotowanie i sąsiedzka posiadówka w Dziedzińcu Artystycznym HART hostelu. Przy wspólnie przygotowanym posiłku rezydenci Wrocławskiego Instytutu Kultury zaprezentują proces powstawania architektonicznego dzieła. Udostępnią notatki artystyczne i pokażą prototyp publikacji podsumowującej ponad miesięczną i intensywną pracę nad konceptem #cookintechture.

O szczegółach opowie nasz gość, Paulina Brelińska-Garsztka, kuratorka projektu.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1.

Cz. 2.

Rozmawiała Daria Detlaf

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content