Z radością zanieśli intencje do św. Jadwigi!

fot Patrycja Jenczmionka

Ok. 6 tys. pielgrzymów w radości, modlitwie i wyjątkowej atmosferze zaniosło swoje intencje do patronki regionu. Dziś o godzinie 6:00 spod wrocławskiej katedry wyruszyła 44. pielgrzymka do grobu św. Jadwigi Śląskiej. Specjalnie dla naszych słuchaczy publikujemy relacje z pielgrzymki.

Choć początkowo prognozy nie wskazywały na piękną pogodę, to ta dopisuje pielgrzymom już od rana! Nic dziwnego, że mówi się już o cudzie pogodowym św. Jadwigi.

W grupie 14. znaleźliśmy także rzecznika Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej – księdza Łukasza Romańczuka, który nie tylko opowiedział nam o początkach pielgrzymki, ale też o tym, w czym może pomóc nam takie pielgrzymowanie.

Pielgrzymi niosą do św. Jadwigi Śląskiej intencje w swoich sercach. Niektórzy idą z prośbami, a jeszcze inni z podziękowaniami. Tak jak Karolina.

Zajrzeliśmy też do radosnej grupy 20. Ta jest wyjątkowo rozśpiewana. Posłuchajcie rozmowy z Basią.

O tym, że do Trzebnicy pielgrzymuje się nie tylko indywidualne osoby, ale całe rodziny czy zakochani świadectwo dali Małgosia, Zosia i Miłosz, których złapaliśmy w Trzebnicy. Posłuchajcie rozmowy z nimi.

Zwieńczeniem pielgrzymki była Msza święta o godz. 16:00, którą sprawowało kilkudziesięciu kapłanów, w tym: metropolita wrocławski, abp Józef Kupny, bp Maciej Małyga i bp Piotr Wawrzynek.

Relacja i zdjęcia z pielgrzymki do Trzebnicy przesłała nam Patrycja Jenczmionka, które uczestniczyła w pielgrzymce 13 raz.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content