Poseł na Sejm Krzysztof Bosak: Nie dam sobie uciąć ręki za swoich posłów

twitter

Konfederacja uzyskała 18 mandatów do Sejmu. Z posłem na Sejm Krzysztofem Bosakiem, jednym z liderów Konfederacji rozmawiamy o wyniku wyborczym oraz jego żony – Kariny, zawieszeniu Janusza Korwina –Mikkego, rozmowie z prezydentem i budowaniu koalicji rządzącej po stronie opozycji.

Janusz Korwin-Mikke został zawieszony za nieodpowiedzialne wypowiedzi na finiszu kampanii w prawach członka Konfederacji oraz wyrzucony z Rady Liderów.

Wydarzył się polityczny cud. Moja żona Karina Bosak uzyskała dwa razy lepszy wynik niż polityczny weteran. Czas na polityczną emeryturę dla Korwina-Mikkego – mówił na naszej antenie Krzysztof Bosak jeden z liderów Konfederacji.

Prezydent Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami komitetów wyborczych, które będą miały swoją reprezentację w X kadencji Sejmu. Jakie tematy będzie poruszał Krzysztof Bosak? – Będziemy zachęcać prezydenta na wetowania rzeczy, które niszczą standard życia czy będziemy mówić o bezpieczeństwie, dodaje.

Posła pytaliśmy także czy ktoś ze Zjednoczonej Prawicy dzwonił bądź kontaktował się z nim ws. tworzenia koalicji? Była sytuacja w sejmowym barze…posłuchajmy.

Poseł Krzysztof Bosak: Nie dam sobie uciąć ręki za swoich posłów – tak odpowiedział poseł na pytanie o ewentualne przeciągnięcie osób z jego ugrupowania na stronę PiS.

Opozycja zaczyna rozmowy o dzieleniu resortów. Według nieoficjalnych informacji to Lewica ma zająć się resortem edukacji.

Szkoła bez religi i zerwanie z konkordatem – jest to prawdopodobne – mówi lider Konfederacji.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content