Sława Przybylska powraca z nowym utworem

fot. Radio Rodzina

Już niedługo będzie miała miejsce premiera najnowszego singla Sławy Przybylskiej „Tańcząca brzoza”.

Jest to podsumowanie wielu lat pracy artystki na polskiej scenie muzycznej, jak również nawiązanie do początków kariery muzycznej oraz zamiłowania do piękna natury. W najnowszym utworze przewija się motyw brzozy, drzewa, które szczególnie umiłowała artystka. Wydaje się , że tańczy z nią. Piosenka choć zaczyna się nostalgicznie jest bardzo pogodna i optymistyczna ma wszystkie znamiona hitu i może być zapamiętana na długo, gdyż jest bardzo melodyjna i może przypaść słuchaczom do gustu.

Jednak, co trzeba zaznaczyć, najnowszy album Sławy Przybylskiej nie jest pożegnaniem artystki ze sceną.

Na najnowszej płycie znajdzie się nie tylko niedawno nagrany utwór „Tańcząca brzoza”, ale też min. kilka utworów z różnych lat z repertuaru artystki, które wzbogacą ją swoją różnorodnością.

Słowa do najnowszego utworu Sławy Przybylskiej napisał znany i lubiany aktor – Jacek Bursztynowicz, natomiast muzykę skomponował Janusz Tylman, który towarzyszy artystce już od ponad 30 lat. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Janusz Tylman jest również autorem wielu kompozycji muzycznych, które wielokrotnie wykonywała Sława Przybylska.

10 listopada w klubie Babel w Warszawie będzie można spotkać się z artystką na żywo podczas
spotkania autorskiego profesor Marii Szyszkowskiej i jej najnowszej książki „Opowowieść o Sławie”.

Radio Rodzina objęło najnowszy singiel i płytę Sławy Przybylskiej patronatem medialnym.

Autorem zdjęcia okładki płyty jest Piotr Porębski.

Sława Przybylska –  śpiewu uczyła się u prof. Wandy Wermińskiej. W 1958 roku została słuchaczką Studium Estradowego Polskiego Radia , w którym uczyła się sztuki interpretacji piosenki m.in. pod kierunkiem Jerzego Abratowskiego i Aleksandra Bardiniego. W tym samym roku nagrała do filmu „Pożegnania” (reż. Wojciech Jerzy Has) piosenkę „Pamiętasz była jesień”, która przyniosła jej ogromny rozgłos, śpiewała „Czerwone maki na Monte Casino” w filmie „Popiół i diament” (reż. Andrzej Wajda). W 1960 roku wystąpiła w filmie „Zezowate szczęście” (reż. Andrzej Munk), wykonując piosenkę „Kriegsgefangenenpost”. Któż nie zna takich piosenek jak „Gdzie są chłopcy z tamtych lat”, „Pamiętasz, była jesień” czy „Miłość w Portofino”. Sława Przybylska czaruje swym głosem i interpretacją piosenek już od ponad 60 lat. Artystka wciąż występuje, na spotkania z nią fani zjeżdżają z całej Polski, a na scenie zaraża energią i radością. Bo choć ma 92 lata przyznaje, że nie zamierza siedzieć w kapciach w domu, a bez śpiewania nie potrafi żyć, czerpie radość i w wysokich szpilkach tańczy na scenie.

Janusz Tylman – jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 2001–2005 uczestniczył w programie TVP2 Śpiewające fortepiany, gdzie jako pianista zasiadał przy czarnym fortepianie. Od 2007 był trenerem wokalnym w programie telewizji Polsat Jak oni śpiewają. Współpracował ze stowarzyszeniem „Akademia Wilanowska”. Jest autorem piosenek, muzyki do filmów, spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i estradowych, a także musicali, wystawianych w polskich teatrach, a także w Stanach Zjednoczonych oraz Szwecji.

Jacek Bursztynowicz – polski aktor filmowy i teatralny. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie w 1975 roku, zaraz później debiutując w teatrze (28 września). Był aktorem Teatru Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu, obecnie związany jest z Teatrem Współczesnym w Warszawie (od 1976 roku). Zagrał w wielu spektaklach, m. in. na podstawie Szekspira, Gogola, Bułhakowa, Czechowa, Mrożka, Witkacego, Brechta, Kafki. Przed kamerą debiutował w „Klinczu” Piotra Andrejewa z 1979 roku rolą Pastuszka. Można go było oglądać także w takich filmach, jak „Miś” (1980), „Biesy” (1988), czy ostatnio „Być jak Kazimierz Deyna” (2012), a także w epizodycznych rolach w wielu serialach. Jest on jednak najbardziej znany ze swej działalności dubbingowej. Jego głosem mówią, między innymi, takie postaci jak: Grafi z „Gumisiów”, Paszczak z „Lata Muminków”, pies Spike z „Toma i Jerry’ego”, Architekt ze „Smerfów”, a także kuzyn Scooby’ego Doo – Scooby Dum.

Autorem tekstu jest Dariusz Gajda.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content