Już 22 października 37. edycja Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą

mat. prasowe KGHM

KGHM zaprasza mieszkańców Zagłębia Miedziowego i całego Dolnego Śląska do udziału w 37. Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą w Lubinie. Organizatorem wydarzenia są Zakłady Górnicze Lubin, najstarsza kopalnia Zagłębia Miedziowego. Do Biegu zgłosiło się prawie 1000 osób.

Bieg Barbórkowy ma charakter otwarty i każdy może wziąć w nim udział. Uczestnicy mają do pokonania dystans 10 km. Trasa jest poprowadzona ulicami Lubina. Start już w najbliższą niedzielę o 11:00 przy Hali Regionalnego Centrum Sportu. Później biegacze pojawią się m.in. na ulicach: Odrodzenia, Sikorskiego, Budziszyńskiej, Komisji Edukacji Narodowej, Gen. Maczka, Hutniczej, Kaczyńskiego, Niepodległości, Mieszka I, Wrocławskiej oraz Paderewskiego. O wydarzeniu mówi Sylwia Jurgiel – rzecznik KGHM.

Bieg ulicami Lubina poprowadzi w tym roku samochód oddziału KGHM Jednostki Ratownictwa Górniczego KGHM. Na całej trasie można dopingować zawodników.

Meta już po raz trzeci znajduje się w hali RCS, gdzie czeka na kibiców i biegaczy wiele atrakcji.  Organizatorzy zadbali o atrakcyjne nagrody pieniężne, a także ciekawe upominki rzeczowe. Zwycięzcy kat. OPEN KOBIET I OPEN MĘŻCZYZN otrzymają tradycyjne Lampki Górnicze wręczone przez kadrę zarządzająca KGHM.

W imprezie po raz 37. Wystartują prawdziwi weterani wydarzenia: Czesław Tarłowski i Zbigniew Chyb, którzy nie opuścili żadnego Biegu Barbórkowego. Do startu zawodników zagrzewać będzie Orkiestra Górnicza kopalni Lubin. Muzycy będą prezentować swoje umiejętności również w trakcie wydarzenia.

Jedną z wyjątkowych atrakcji tegorocznego Biegu Barbórkowego będzie specjalny pokaz ratowników górniczych KGHM. Oprócz prezentacji umiejętności wysokościowych ratowników, będzie można również obejrzeć pokaz pomocy przedmedycznej i samemu sprawdzić swoje umiejętności ćwicząc pierwszą pomoc na fantomie. Na pokaz zapraszamy do hali RCS w samo południe.

Najmłodszych kibiców zapraszamy do namiotu Wolontariuszy KGHM, gdzie czekać będą wyjątkowe atrakcje m.in. malowanie buzi, tatuaże, kolorowanki.

Tradycyjny już Bieg Barbórkowy symbolicznie rozpoczyna obchody barbórkowe w Zagłębiu Miedziowym. Początkowo impreza sportowa organizowana była tylko dla biegających górników, obecnie przyciąga wielu zawodników z kraju, a także z zagranicy.

mat. prasowe KGHM

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content