Sztywne deski SUP – sport, relaks i zabawa dla rodziny

fot. mat. prasowe

Regularna aktywność fizyczna to coś, o co powinien zadbać każdy z nas. Obecnie często zarówno dorośli, jak i dzieci większość czasu spędzają, siedząc przy biurku lub nad ekranami swoich telefonów, co nie jest dla nikogo zdrowe. Znalezienie odpowiedniego sportu, który będzie atrakcyjny dla całej rodziny, nie zawsze jest łatwe, lecz nie warto się poddawać. W ostatnich latach dużą popularność zyskuje SUP, który może być świetnym pomysłem na aktywność dla osób w różnym wieku. Co warto o nim wiedzieć? Podpowiadamy.

SUP – jakie ma zalety?

SUP, czyli Stand Up Paddle, to najprościej rzecz ujmując pływanie na desce, która jest napędzana przez wiosło. Sport ten na całym świecie staje się coraz bardziej powszechny, gdyż aktywność tą mogą uprawiać osoby w różnym wieku, bez względu na płeć, kondycję fizyczną czy doświadczenie. Może to być świetny sposób na aktywność fizyczną i mile spędzony czas z rodziną czy przyjaciółmi, ale także pasja, która daje ogromną satysfakcję. Osoby preferujące pływanie dla relaksu mogą zdecydować się na spokojne wody np. jeziora, a miłośnicy większych wrażeń na morze, gdzie woda bywa spiętrzona. W zależności od swoich preferencji można wybrać rozwiązanie, które najlepiej nam pasuje. Taką formę ruchu można traktować nie tylko jako aktywny odpoczynek, ale także budowanie koordynacji i równowagi oraz naukę szybkich manewrów na wodzie.

Deski SUP dla rodzin – na jaką się zdecydować?

Na rynku można znaleźć wiele różnych desek, zarówno deski SUP sztywne, jak i pneumatyczne, czyli pompowane. Należy pamiętać, że w zależności od doświadczenia, wzrostu czy wagi, najlepszy wybór może być inny. Jeśli poszukujesz czegoś, co sprawdzi się dla rodziny, producenci stworzyli specjalną deskę o nazwie family, która jest dłuższa i szersza, dzięki czemu można z niej korzystać nie tylko w pojedynkę, ale także z inną osobą, np. swoim dzieckiem. Takie rozwiązanie może sprawić, że nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twoich bliskich będzie to świetny pomysł na aktywne spędzanie czasu razem.

Na co zwrócić uwagę podczas korzystania z deski?

Jeśli chcesz wspólnie spędzać czas na SUPie, musisz wiedzieć, że choć jest to sport dla wszystkich, to należy kierować się określonymi zasadami. Jeśli jesteś osobą początkującą, łatwiej będzie Ci wchodzić na deskę z wody niż pomostu. Gdy już się na niej znajdziesz, najpierw przyzwyczaj się do poruszania na niej i zapoznaj się z tym, jak deska sama porusza się na wodzie. Pamiętaj, że wiosłując, musisz trzymać wiosło w obu rękach, jedną od góry, drugą za trzonek, a ruch powinien wychodzić z bioder i rąk, a nie brzucha czy pleców. Przy wiosłowaniu nie schylaj się, tylko stań prosto. Jeśli nie chcesz, by deska uciekała Ci podczas upadku do wody, przymocuj ją do nogi przy pomocy specjalnej smyczy. Choć nie ma określonego stroju do tego sportu i dla wielu wystarczający będzie zwykły kostium kąpielowy, to jeśli chcesz, możecie wraz z rodziną zaopatrzyć się w pianki, które mogą być pomocne zwłaszcza przy niższych temperaturach. Zwłaszcza w przypadku dzieci, dobrym pomysłem może być także wyposażenie się w kamizelki ratunkowe. Jeśli odpowiednio się przygotujecie, możecie naprawdę świetnie się bawić i miło spędzać czas, jednocześnie dbając o swoje zdrowie i kondycję fizyczną.

Artykuł Sponsorowany.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content