Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” ogłasza kolejnego dużego inwestora

Foto: Mat. Pras.

Tym razem Wrocław został wybrany przez kolejnego inwestora WSSE „INVEST-PARK” jako miejsce ulokowania inwestycji. Szwedzka marka Aira rozpocznie produkcję pomp ciepła już w 2024 roku. Szacowana wartość nakładów inwestycyjnych to ok. 1,27 mld PLN. W nowej firmie pracę znajdzie kilkaset osób.

Marka Aira powstała w 2023 roku w Szwecji i jest reprezentowana w Polsce przez Heatly Poland sp. z o.o., która dołączyła do grona inwestorów WSSE „INVEST-PARK”. Aira, której główna siedziba znajduje się w Sztokholmie, działa obecnie we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Niemczech, dokąd trafią pierwsze pompy ciepła wyprodukowane we Wrocławiu. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania technologiczne obejmujące zrównoważone systemy ogrzewania, które mogą być rozbudowane o takie elementy jak magazyny energii, panele fotowoltaiczne, czy ładowarki pojazdów elektrycznych. Ambicją firmy jest zdobycie wiodącej pozycji na rynku pomp ciepła w Europie.

Pompy ciepła sprzedawane pod marką Aira będą powstawały we Wrocławiu na terenie zajmowanym obecnie przez fabrykę Volvo Buses, która ogłosiła zakończenie produkcji. Istniejące hale produkcyjne zostaną zmodernizowane i dostosowane do produkcji nowego inwestora, która będzie obejmować wewnętrzne i zewnętrzne pompy ciepła oraz szereg podzespołów niezbędnych do instalacji i zarządzania zrównoważonymi rozwiązaniami ogrzewania oferowanymi przez firmę.

Aira to czwarta marka należąca do szwedzkiego holdingu Vargas, który postawił sobie za cel rozwiązywanie najtrudniejszych problemów i wyzwań związanych ze zrównoważoną gospodarką i przemysłem. Vargas Holding powstał w 2014 roku i jako długoterminowy inwestor rozwinął już trzy duże przedsięwzięcia – producenta baterii Northvolt, firmę z branży zasilania Polarium oraz producenta zielonej stali H2 Green Steel.

Foto: Mat. Pras.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content