Integracyjny Piknik Ekologiczno-Wędkarski ucieszył najmłodszych

fot. Radio Rodzina

W piątek (6 października) nad wrocławskim kanałem Odry przy ul. Zawalnej odbył się piknik połączony z ekologicznym wędkowaniem i konkursem wiedzy. Uczestnikami byli uczniowie z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu oraz ich rodzice. Prezentację poprowadziła wielokrotna mistrzyni Polski i Europy, Dorota Komosa.

Piknik zgromadził kilkadziesiąt osób. To uczniowie i podopieczni placówek, które na co dzień zajmują się we Wrocławiu edukacją dzieci z niepełnosprawnością oraz dzieci pełnosprawnych.

Dlaczego potrzebne są takie akcje? Mówi Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa nad wodą, przygotowali się do profesjonalnego wędkowania i spróbowali swoich sił w obsłudze sprzętu. Obowiązywała zasada „no kill”, czyli złowioną rybę wrzucano z powrotem do Odry. Pytaliśmy dzieci oraz rodziców o ich wrażenia.

Andrzej Karpiński z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Kamiennogórskiej dodaje, że dzięki takim zajęciom osoby z dysfunkcją wzroku nie tylko zdobywają wiedzę, ale też uczą się motoryki czy panowania nad emocjami.

Pani Krystyna Węgrzynowska na co dzień jest tłumaczem języka migowego. Jak mówi, osoby niesłyszące chcą się komunikować, a naukę podstaw może podjąć każdy.

Była to już druga edycja Integracyjnego Pikniku Ekologiczno-Wędkarskiego. Pierwsza odbyła się 6 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content