Wyniki kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla Dolnego Śląska

mat. prasowe

2 października Premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę zadań na 2024 r. dofinansowanych w ramach RFRD. Należy podkreślić, iż jest to największa do tej pory pula środków RFRD, jakie otrzymał Dolny Śląsk.

Dziś Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski  poinformował o tym na konferencji prasowej w miejscowości Lutynia w Gminie Miękinia wraz z samorządem lokalnym Burmistrzem Janem Marianem Grzegorczynem oraz Parlamentarzystami Posłem na Sejm RP Agnieszką Soin Posłem na Sejm RP Pawłem Hreniakiem, na której ogłosili nowe listy zadań dla Dolnego Śląska w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Łącznie to niemal 260 mln zł, które przyczynią się do budowy, przebudowy lub remontu prawie 157 km dróg gminnych i powiatowych. Środki otrzyma 36 powiatów oraz 115 gmin z Dolnego Śląska, przy najwyższym do tej pory poziomie dofinansowania.

Jak zwrócił uwagę Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, budowa nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej w całym kraju to jeden z głównych priorytetów polityki rządu w regionie. Dobre drogi to:

– nowe inwestycje,

– nowe miejsca pracy,

– poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy,

– wzrost konkurencyjności regionów i ośrodków gospodarczych,

– czystsze i lepsze powietrze.

W tym roku już po raz czwarty ogłoszone zostały listy zadań, które otrzymają dofinansowanie z RFRD.

W 2023 r. uruchomione zostaną:

•          ponad 144 mln na realizację zadań na 2023 r. polegających na  budowie, przebudowie lub remoncie dróg gminnych i powiatowych

•          prawie 58 mln wyłącznie na remonty dróg gminnych i powiatowych

•          ponad 48 mln wyłącznie na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, czyli na przejścia, chodniki, drogi dla rowerów czy perony.

Łącznie w 2023 r. zostanie dofinansowana budowa, przebudowa lub remont ponad 178 km dróg gminnych i powiatowych.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content